[VIDEO] EL: Arsenal nakon preokreta srušio Milan, CSKA šokirao Lyon usred Francuske!

Rusi su napravili najveću senzaciju osmine finala.

Odigrane su i posljednje tri uzvratne utakmice osmine finala Europske lige i saznali smo sve sudionike četvrtfinala.

Arsenal je, baš kao i u Milanu, upisao pobjedu nad istoimenom talijanskom momčadi. Ovaj put nakon preokreta završilo je 3:1 pa su Topnici prošli dalje. Poveli su Rossoneri pogotkom Hakana Calhanoglua, koji je fantastičnim udarcem s 25 metara zabio za 1:0. Međutim, Danny Welbeck u 39. minuti je izjednačio iz kaznenog udarca, da bi Granit Xhaka 19 minuta prije kraja sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora donio pobjedu Wengereovoj momčadi, koju je svojim drugim golom potvrdio Welbeck četiri minute prije kraja. Nikola Kalinić u igru je ušao u 67. minuti.

Bistrović je proveo cijeli susret na klupi gledajući kako njegova CSKA Moskva radi najveću senzaciju osmine finala i s 3:2 izbacuje francuski Lyon. Poveli su Rusi u 39. minuti pogotkom Golovina s 15-ak metara, no Cornet je nakon prizemne lopte Ferrija izjednačio. Izgleda da je lopta i prije centaršuta prešla granicu igrališta te da pogodak nije trebao biti priznat.

Ipak, samo dvije minute kasnije Ahmed Musa koristi Nababkinov prizemni centaršut i vraća prednost Rusima, da bi Pontus Wernbloom u 65. minuti nakon još jedne prizemne lopte Kuchaeva povisio na 3:1. U 71. minuti Diaz je iskoristio centaršut Traorea i volejom smanjio na 3:2, no do kraja susreta Francuzi nisu uspjeli postići gol vrijedan odlaska u četvrtinu finala. Red Bull Salzburg i Borussia Dortmund odigrali su bez golova, što je bilo dovoljno da momčad Ćalete-Cara, koji je odigrao svih 90 minuta za domaćina, prođe dalje.

Europska liga, osmina finala, uzvrati:

Arsenal 3:1 Milan (Welbeck 39. – 11m, 86., Xhaka 71. / 35. Calhanoglu) – Ukupni rezultat 5:1

Olympique de Lyonnais 2:3 CSKA Moskva (Cornet 58., Diaz 71. / 39. Golovin, 60. Musa, 65. Wernbloom) – Ukupni rezultat 3:3

Red Bull Salzburg 0:0 Borussia Dortmund – Ukupni rezultat 2:1