[VIDEO] EL: Barišić asistent za Rangerse, pobjede Seville i Chelsea, Eintracht iznenadio Marseille

Odigrane su popodnevne utakmice.

Popodnevne utakmice prvog kola grupne faze natjecanja Europske lige su iza nas, a nastupilo je ukupno devet hrvatskih nogometaša.

U skupini G Barač je za Rapid Beč odigrao cijelu utakmicu, a austrijska momčad upisala je 2:0 pobjedu nad Spartakom iz Moskve golovima Muldura i Murga. U istoj skupini nastupio je i Rangers, za kojega je Borna Barišić igrao do 85. minute, a Katić je ostao na klupi. Škotski velikan upisao je remi na de la Ceramici s Villarrealom 2:2. Pogodak Carlosa Bacce iz prve minute ujedno je i prvi gol u novoj sezoni ovog natjecanja,  Scott Arfield je u 67. minuti donio izjednačenje, a samo dvije minute kasnije Gerard Moreno donio je novo vodstvo Žutoj podmornici. Ipak, 14 minuta prije kraja Kyle Lafferty pogađa za bod gostiju i to upravo na Borninu asistenciju.

Rimski Lazio ugostio je ciparski Apollon i pobijedio ga golovima Luisa Alberta i Cire Immobilea s bijele točke 2:1, a Milan Badelj igrao je do 61. minute. Za goste je Anton Maglica izašao iz igre na početku drugog dijela.

Još jedan hrvatski nogometaš nalazi se u skupini H, a riječ je o Duji Ćaleta-Caru, koji je odigrao svih 90 minuta u porazu Marseillea od Eintrachta. Domaćin je poveo već u trećoj minuti pogotkom Ocamposa, no Torro i Jović preokrenuli su rezultat.

Domagoj Vida u skupini I nije zaigrao u pobjedi Bešiktaša nad Sarpsborgom golovima Ryana Babela, Roca i Jermeina Lensa 3:1, a u skupini K dvoboj Dynamo Kijeva i Astane završio je 2:2. Josip Pivarić za domaćina odigrao je cijeli susret, a Marin Tomasov za goste izašao je u 88. minuti.