[VIDEO] EL: Barišić odveo Zrinjski do trećeg pretkola, Sparta Prag i Željezničar ispali

Odigrane su popodnevne utakmice drugog pretkola.

Odigrane su popodnevne uzvratne utakmice drugog pretkola Europske lige i saznali smo nove sudionike trećeg pretkola, među kojima se našlo i deset hrvatskih nogometaša.

Od hrvatskih nogometaša, njih čak 20 sudjelovalo je u netom završenim susretima, a prva tri se nisu dobro provela. Eller je odigrao cijeli susret, Radaš je igrao do 73., a Kendes do 81. minute u porazu i ispadanju albanskih Lacija od Moldi 2:0 (5:0).

Mance je igrao do 91. minute u deklasiranju Trenčina nad poljskim Gornikom od 4:1, a Galović, koji je odigrao cijeli susret i Trebotić, koji je igrao zadnjih 20 minuta s uvjerljivih 4:1 razbili su Ljubičićevu Dunajsku Stredu i osigurali Dinamo Minsku prolaz.

Jedan od junaka mostarskog Zrinjskog bio je Hrvoje Barišić, strijelac prvog gola u 2:1 pobjedi nad malteškom Vallettom i prolaskom dalje. Uz njega igrali su još i Lastro od 53. te Jović od 91. minute, dok Barić nije ulazio u igru.

Marko Marić ponovno nije branio u 1:2 porazu i ispadanju svojeg Lillestroma od LASK Linza, a i Marin Jakoliš ispao je iz Europe nakon što je Admira ponovno izgubila od CSKA Sofije, ovaj put 3:1. Više sreće zato je imao Bartolec, koji je odigrao cijeli susret i zaradio žuti karton u pobjedi Nordsjaellanda nad AIK-om od 1:0.

Anton Maglica igrao je do početka drugog dijela u 3:1 pobjedi Apollona nad Željezničarom na krilima Papoulisa, koji je postigao hat-trick. Pavić i Ćurjurić odigrali su cijeli susret za Želju, a Rodin nije ulazio u igru. Senzacionalni poraz upisao je Honved od luksemburškog Progresa te ispao iz Europe. S njime su ispali i Dino Škvorc, koji je odigrao svih 90 minuta i Tonči Kukoč, koji je igrao od 87. minute. Slavko Blagojević sa Žalgirisom je igrao protiv Vaduza i izborio remi od 1:1, kojim je prošao dalje.