[VIDEO] EL: Braga iznenadila Hoffenheim, Atalanta potopila Everton, Kalinić asistent za Milan

Danas je započela grupna faza natjecanja Europske lige, a odigrane su utakmice prvog kola u skupinama A – F, čime je zaključen ovaj popodnevni dio. U članku smo se ponajviše orijentirali na one utakmice u kojima su sudjelovali i hrvatski igrači.

U skupini A Marin Tomasov je s Astanom poražen na Estadio de la Ceramica od Villarreala, završilo je 3:1. Već u 16. minuti Costa je uputio odličnu loptu, koji je prihvatio Sansone i kroz noge Erica zabio za 1:0. U 68. minuti Twumasi je izveo korner, a Logvinenko glavom izjednačio, no samo sedam minuta kasnije Cedric Bakambu je s ruba kaznenog prostora vratio vodstvo domaćinu. Konačnu pobjedu Žute podmornice potvrdio je Denis Cheryshev, koji je 13 minuta prije kraja zabio za 3:1. Bivši igrač Hajduka i Zadra, Marin Tomasov, iz igre je izašao u 67. minuti.

Domagoj Vida i Josip Pivarić odigrali su cijeli susret za svoj Dynamo Kijev, koji je na domaćem terenu u skupini B nakon preokreta srušio Skenderbeu 3:1. Albanska momčad, koja je već izbacila i zagrebački Dinamo, došla je u prednost pogotkom Muzake s ruba kaznenog prostora u 39. minuti. Ipak, Sydorchuk je u prvo 47. minuti s 25 metara u same rašlje donio izjednačenje Ukrajincima, da bi dvije minute kasnije Junior Moraes iskoristio prizemni centaršut Gonzaleza i zabio za preokret. Pobjedu je potvrdio Mbokani iz kaznenog udarca u 65. minuti. Za Skenderbeu Radaš je odigrao cijeli susret.

I Braga je u skupini C nakon preokreta došla do pobjede. U Njemačkoj je svladala Hoffenheim našeg Andreja Kramarića 2:1. Wagner je u 24. minuti nakon centaršuta Kaderabeka glavom zabio za prednost Nijemaca, no u sudačkoj nadoknadi Teixeira je glavom nakon centaršuta Esgaia izjednačio. Pobjedu Portugalcima donio je Sousa nakon nove, prizemne asistencije Esgaia. Kramarić je odigrao cijeli susret.

Nikola Kalinić igrao je do 62. minute i upisao asistenciju u Milanovom deklasiranju Austrije Beč, završilo je 5:1. Hat-trick je postigao Andre Silva, a po gol su dodali Hakan Calhanoglu i Suso. U istoj skupini D igrala je i naša Rijeka, koja je s 2:1 izgubila od AEK Atene.

U skupini E Antonio Jakoliš iz igre je izašao u 54. minuti, dok je Anton Maglica odigrao cijelu utakmicu u remiju Apollon Limassola protiv Lyona 1:1. Memphis Depay iz kaznenog udarca u 53. minuti doveo je Lyon u vodstvo, no u trećoj minuti sudačke nadoknade Adrian je nakon prizemnog centaršuta Martineza donio veliki bod Cipranima.

U drugoj utakmici Atalanta je senzacionalno i uvjerljivo s 3:0 deklasirala Everton, za kojeg je Nikola Vlašić odigrao cijeli susret. U 27. minuti Masiello je nakon kornera uspio ugurati loptu za vodstvo, dok je Gomez eurogolom s 18 metara u 41. minuti povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Cristante nakon polukontre Petagne minutu prije kraja prvog dijela.

I u skupini F Hrvatska je imala svoje igrače, Mikulić i Kulušić odigrali su cijeli susret, dok je Brezovec iz igre izašao u 73. minuti u remiju njihovog Sheriffa protiv debitantskog Zlin Fastava od 0:0.