[Video] EL: Chelsea odigrao fenomenalno, Napoli ide prema četvrtfinalu

Chelsea i Napoli napravili su veliki posao u prvoj utakmici, Valencija teže od očekivanog protiv Krasnodara

Chelsea i Napoli potvrdili su statuse favorita u prvim utakmicama osmine finala Europske lige. Valencija također ima prednost uoči uzvrata, no Krasnodar ima još kakve takve šanse u ovom dvo boju.

Chelsea – Dynamo Kyiv 3:0 (1:0)

Chelsea je na Stamford Bridgeu odigrao dobru utakmicu i sa tri pogotka prednosti ide u Ukrajinu. Mrežu gostiju načeo je Pedro nakon odlične kombinacije u šesnaestercu sa Giroudom u 17. minuti. Na drugi zgoditak čekalo se do 65. minute kada je sjajnim udarcem iz slobodnjaka Willian matirao nemoćnog vratara gostiju. Pogodak za 3:0 postigao je mladi Callum Hudson-Odoi u 90. minuti susreta. Mateo Kavačić je za londonske ‘Bluese’ odigrao svih 90 minuta.

Napoli – Red Bull Salzburg 3:0 (2:0)

Istim rezultatom kao i Chelsea, slavio je Napoli u Napulju protiv Red Bull Salzburga. Prvi pogodak na utakmici je djelo Arkadiusza Milika u 10. minuti utakmice, dok na 2:0 povećava prednost Fabian Ruiz u 18-oj. Zgoditak za 3:0 nesretni je autogol stopera Salzburga Jerome Onguenea.

Valencia – Krasnodar 2:1 (2:0)

Valencia je povela lijepim pogotkom s vrha šesnaesterca španjolskog reprezentativca Rodriga u 12. minuti. Isti igrau u 24. nakon fine akcije postiže pogodak za 2:0. Da nebi sve bilo glatko za Valenciju pobrinuo se šveđanin Viktor Claesson koji je zgoditkom u 63. minuti donio kakvu takvu nadu za Krasnodar uoči uzvrata.