[VIDEO] El Clasico: Messi ušao u povijest, Barcelona treći put zaredom srušila Real na Bernabeu

Katalonci su još jednom pokazali da su bolji od najvećeg rivala.

Odigran je veliki spektakl na Santiago Bernabeu pred 80 264 gledatelja. 236. službeni El Clasico i 175. u Primeri pripao je Barceloni, koja je pobjedom od 3:0 pobjegla Kraljevima na ogromnih 14 bodova prednosti i to prije Božića. Također, prvi je ovo put u povijesti da su Katalonci tri uzastopna puta dobili Real na njihovom stadionu.

Momčad Zinedine Zidanea kompletna je ušla u susret, jedino je na klupi radi predostrožnosti ostao Gareth Bale. S druge strane, Ernesto Valverde muku je mučio s ozljedama. Tako za Katalonce u konkurenciji nisu bili Alcacer, Dembele, Deulofeu, Rafinha, Turan i Umtiti pa je od prve minute za Blaugranu zaigrao Thomas Vermaelen, na poziciji stopera, te Paulinho, koji je imao ulogu ofanzivnog veznog igrača. Sudac utakmice je bio Jose Maria Sanchez Martinez, a Real za vrijeme njegovog suđenja nikad nije izgubio (sedam pobjeda i dva remija).

Već u drugoj minuti nakon prvog kornera na susretu lopta je došla do Cristiana Ronalda, koji je glavom uz pomoć grede zabio gol. No, opravdano zbog zaleđa od preko metra, gol je poništen. U petoj minuti Carvajal je iz daljine pucao ravno u Ter Stegena, a u desetoj minuti Ronaldo se našao sam pred Ter Stegenom, no promašio je cijelu loptu. Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Vermaelen u 19. minuti nakon prekršaja nad Modrićem, a deset minuta kasnije Carvajal je srušio Piquea u kaznenom prostoru, no sudac Jose Maria Sanchez Martinez nije pokazao na bijelu točku.

Nakon točno pola sata vidjeli smo prvi udarac gostiju. Lionel Messi odličnom loptom pronašao je Paulinha, čiji udarac Navas krajnjim naporom izbija u korner. Dvije minute kasnije Ronaldo je nakon kornera glavom pucao visoko preko gola, a Paulinhov udarac glavom Navas je izbio u novi korner šest minuta prije kraja prvog dijela. U 41. minuti Modrić je pucao pored gola, a dvije minute kasnije Benzema je nakon Marcelovog centaršuta glavom pogodio stativu i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je slabašnim udarcem pored gola otvorio Ronaldo u 74. sekundi, a odgovorio je Suarez, čiji udarac iz 53. minute brani Navas. Ipak, samo minutu kasnije, Busquets je uposlio Rakitića, koji je pretrčao pola terena i dodao za Roberta, a Španjolac prizemnim centaršutem pronašao Suareza, čiji udarac završava ispod Navasa i Blaugrana je povela. Mogao je Urugvajac u 58. minuti povisiti rezultat, no pogodio je vanjski dio mreže.

Dvije minute kasnije Ramos je laktom udario Suareza, no dobio je samo žuti karton, a u 62. minuti Navas je još jednom obranio Paulinhov udarac. U 64. minuti Paulinho je konačno zabio gol, koji je poništen jer je prethodno Carvajal igrao rukom i zaradio izravni crveni karton. Dosuđen je kazneni udarac, kojeg Lionel Messi pretvara u pogodak, ušutkava Santiago Bernabeu i odvodi Katalonce na 14 bodova prednosti ispred najvećeg rivala. Tim pogotkom Messi je ujedno postao i najbolji strijelac za europski klub u povijesti. Prestigao je tako Gerda Mullera i sada ima 526 pogotka.

Zidane je odlučio uvesti Balea i time pokušati anulirati propali pokušaj s Kovačićem u vezi, no nije urodilo plodom. Iako, Velšanin je imao veliku priliku u 78. minuti kad se našao sam pred Ter Stegenom na pet metara, no Nijemac je obranio njegov udarac. I osam minuta prije kraja Ter Stegen je upisao veliku obranu nakon udarca Ramosa, no posljednji udarac uputio je Messi, kojemu je Navas obranio poluvolej tri minute prije kraja.

Samo 30 sekundi prije kraja Messi je probio desnu stranu i povratnom loptom pronašao Aleixa Vidala, koji postavlja konačnih 3:0. Ivan Rakitić i Luka Modrić odigrali su cijeli susret, a Mateo Kovačić izašao je iz igre u 72. minuti. Vrijedi spomenuti i kako je Busquets u 88. minuti zaradio žuti karton pa će propustiti utakmicu protiv Levantea u 18. kolu. Tako je Barcelona, uz utakmicu više, pobjegla Kraljevskom klubu na 14 bodova prednosti i mirno grabi prema novoj tituli.