[VIDEO] EL: Devetorica Hrvata prošla dalje, kosovska Prishtina ispala na penale, prošao albanski Laci

Odigrane su popodnevne uzvratne utakmice.

U Europskoj ligi danas je dan rezerviran za većinu uzvratnih utakmica prvog pretkola. U članku ćemo se, dakako, orijentirati na hrvatske nogometaše, koji su odigrali svoje uzvratne utakmice ovog popodneva i njih čak devet od 12 prošlo je dalje.

Nije dobro krenulo za naše nogometaše jer je Nino Galović ostao na klupi u porazu Dinamo Minska od Derry Cityja. Iako je završilo 2:1, s ukupnih 3:2 Galović je ipak izborio drugo pretkolo.

Eller i Kendes su u dresu albanskog Lacija izborili minimalnu 1:0 pobjedu dovoljnu da izbace ciparski Anorthosis za kojeg su Pranjić i Schildenfeld također odigrali svih 90 minuta. Sreću prolaska dalje nije okusio Marko Brtan. Ušao je u igru u 71. minuti u minimalnoj, 1:0 pobjedi Nomme Kaljua protiv Stjarnana, koja nije bila dovoljna za prolazak dalje.

Anton Maglica odigrao je cijeli susret u pobjedi Apollona protiv Stumbrasa od 2:0, kojom su Ciprani potvrdili prolazak dalje, dok je Dac Dunajska Streda napravila iznenađenje i preokretom s 2:1 izbacila Dinamo Tbilisi. Marin Ljubičić igrao je do 72. minute i zaradio žuti karton, a Divković je ostao na klupi.

Šimunović je također ostao na klupi u 2:0 pobjedi Shakhtyor Soligorska, kojom su Bjelorusi potvrdili prolaz nad Connah’s Quayem, a Slavko Blagojević odigrao je cijelu utakmicu u remiju Žalgirisa protiv Klaksvika od 1:1, kojim je s ukupnih 3:2 Slavkova momčad prošla dalje. Bartolec nije ulazio u igru u prolasku Nordsjaellanda protiv Cliftonvillea (2:1 i ukupno 3:1).

Slavia Sofia (BUG) 2:1 Ilves Tampere (FIN) – Ukupni rezultat 3:1

Riga (LAT) 1:0 CSKA Sofia (BUG) – Ukupni rezultat 1:1 (Jedanaesterci 4:5)

Slovan Bratislava (SVK) 5:0 Milsami Orhei (MOL) – Ukupni rezultat 9:2

AIK Stockholm (ŠVE) 0:1 Shamrock Rovers (IRS) (Produžetci 1:0) – Ukupni rezultat 2:1

Apollon Limassol (CIP) 2:0 Stumbras (LIT) – Ukupni rezultat 2:1

Dinamo Tbilisi (GRU) 1:2 Dac 1904 Dunajska Streda (SVK) – Ukupni rezultat 2:3

Bk Hacken (ŠVE) 1:2 Liepaja (LAT) – Ukupni rezultat 4:2

Kesla (AZE) 2:1 Balzan (MAL) – Ukupni rezultat 3:5

Maccabi Tel-Aviv (IZR) 1:0 Ferencvaros (MAĐ) – Ukupni rezultat 2:1

Prishtina (KOS) 0:0 Fola Esch (LUX) – Ukupni rezultat 0:0 (Jedanaesterci 4:5)

Sarpsborg (NOR) 2:0 IBV Vestmannaeyjar (ISL) – Ukupni rezultat 6:0

Shakhtyor Soligorsk (BLR) 2:0 Connah’s Quay (WAL) – Ukupni rezultat 5:1