[VIDEO] EL: Dinamo golom s bijele točke i s igračem više pobijedio Anderlecht

Pobjeda Modrih.

Zagrebački Dinamo odigrao je drugu utakmicu skupine D Europske lige u kojoj je gostovao kod krizom pogođenog Anderlechta i pobijedio ga 2:0.

Domaćin je bolje otvorio susret i zaprijetio preko Dimate, čiji je udarac Livaković obranio već u osmoj minuti. Tri minute kasnije Bakkali je zamalo pucao pored gola, da bi prvu priliku Modri imali preko Hajrovića, koji je u 15. minuti pucao pored gola. Ipak, isti igrač samo četiri minute kasnije koristi najstrožu kaznu i zabija za prednost Dinama.

Kazneni udarac kao da je prelomio utakmicu jer nakon njega Dinamovci su krenuli napadati. Prilike su imali Oršić i Gojak, no Didillon je bio siguran. Do odmora su Belgijanci ponovno preuzeli inicijativu, imali ogromnih 74 posto posjeda lopte, no udarac Santinija, na žalost za hrvatskog reprezentativca, nije išao u okvir gola i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Već u desetoj sekundi nastavka na scenu je ponovno nastupio sudac utakmice, Rus Vladislav Bezborodov, te pokazao drugi žuti karton Vranješu. Nakon isključenja, Anderlecht nije uspio nastaviti dominirati. Hajrović je mogao povisiti na 2:0, no Didillon je obranio njegov udarac glavom.

Dani Olmo konačno se pojavio na utakmici u 59. minuti i odmah pogodio gredu, no devet minuta kasnije Gojak je pucao s ruba kaznenog prostora, a od Makarenka lopta se odbila u mrežu. Do kraja utakmice Modri su mirno priveli susret kraju i upisali novu pobjedu, a vrijedi spomenuti crveni karton Theophile-Catherinea iz 93. minute.

Anderlecht (4-4-2)

Didillon – Najar (Saief 66′), Vranješ, Sanneh, Milić – Amuzu, Trebel, Makarenko, Bakkali (Morioka 89′) – Dimata (Lawrence 85′), Santini

Dinamo Zagreb (4-3-3)

Livaković – Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver (Perić 46′), Rrahmani – Olmo, Ademi, Gojak (68.) – Oršić (Gavranović 90′), Petković, Hajrović (19. – 11m) (Šunjić 76′)

Vrijedi spomenuti kako je u istoj ovoj skupini Fenerbahce s 2:0 pobijedio Spartak iz Trnave golovima Islama Slimanija.