[VIDEO] EL: Dinamo zabio četiri gola i pobijedio desetkovani Fenerbahce, Trnava šokirala Anderlecht

Velika pobjeda Modrih.

Zagrebački Dinamo u prvom kolu skupine D Europske lige na Maksimiru je ugostio turskog velikana Fenerbahce i pobijedio ga 4:1.

Turci su u Zagreb došli desetkovani, ali ne ozljedama, već zbog trenerove odluke. Naime, Philip Cocu procijenio je da mu je utakmica ovog vikenda protiv Bešiktaša u Super Lig puno važnija od ove s Dinamom te kako će Modre s lakoćom pobijediti u posljednjem, šestom kolu, pa u Zagreb nisu došle glavne zvijezde, čak sedmorica prvotimaca: Mathieu Valbuena, Roberto Soldado, Volkan Demirel, Martin Škrtel, Andre Ayew, Islam Slimani i Tolga Cigerci.

Dinamo je to iskoristio već u 16. minuti. Mario Gavranović pronašao je Ivana Šunjića, koji je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i nakon dosta sreće i odbijanja zabio za prednost. Mogao je Dani Olmo tri minute kasnije povisiti, no pogodio je gredu.

Ipak, u 27. minuti Izet Hajrović ispratio je centaršut Gavranovića, koji je time upisao drugu asistenciju, a BiH igrač zabio za povišenje prednosti. Hajrović je šest minuta prije odmora centrirao iz kornera, a Dilaver pogodio stativu pa se na odmor otišlo s 2:0.

U nastavku kao da smo gledali neki drugi Fener. Već u drugoj minuti nastavka nakon kornera Mehmeta Topala u petercu je sam ostao Roman Neustadter i smanjio na 2:1. Fenerbahce je bio bolji i nizao priliku za prilikom, ali bez pravog udarca.

I onda, u jeku napada gostiju, Olmo je ukrao jednu loptu i uposlio Hajrovića, koji je bio nečuvan i svojim drugim golom povisio na 3:1.

Turci su tada potpuno pali, što je iskoristio Olmo i povisio na 4:1. Šunjićev udarac iz 62. minute Tekin je krajnjim naporom izbio u korner, a posljednju priliku imao je Gavranović, čiji je udarac iz 81. minute bio blokiran i utakmica je završila 4:1.

Dinamo Zagreb (3-4-3)

Livaković – Theophile-Catherine, Dilaver, Rrahmani – Hajrović (27., 57.) (Doumbia 81′), Gojak, Šunjić (16.), Stojanović – Olmo (60.), Gavranović (Budimir 85′), Oršić (Kadzior 76′)

Fenerbahce (4-2-3-1)

Tekin – Ozbayrakli, Neustadter (47.), Reyes, Koybasi – Topal, Elmas – Chahechouhe (Alici 64′), Benzia (Siqueira 65′), Potuk (Slimani 80′) – Frey

Vrijedi spomenuti kako je u drugoj utakmici ove skupine Spartak iz Trnave pobijedio Anderlecht 1:0 pogotkom Mateja Oraveca iz 79. minute, a za goste su cijeli susret odigrali Antonio Milić i Ivan Santini. Filip Dangubić za Slovake nije ulazio u igru. Zanimljivo, udarac Oraveca u 78:30. minuti bio je prvi udarac u okvir gola na cijeloj utakmici.