[VIDEO] EL: Giroud srušio Zvezdu, Ostersund uzeo bod Athleticu, četiri gola Josea Vardaru

Odigrane su utakmice trećeg kola Europske lige u skupinama H, J i L, a vidjeli smo nekoliko vrlo zanimljivih rezultata.

U skupini H veliki derbi igrali su Crvena Zvezda i Arsenal, a Zvezdaši su se dobro držali sve do 80. minute. Tada Rodić dobija crveni karton, što Olivier Giroud koristi i pet minuta kasnije škaricama donosi pobjedu Topnicima. U drugom susretu BATE Borisov pobijedio je Koln 1:0 pogotkom Riosa nakon lopte Ivanića u 55. minuti.

Zorya i Hertha u skupini J remizirali su 1:1. Domaćine je u vodstvo prekrasno izvedenim slobodnim udarcem doveo Silas tri minute prije kraja prvog dijela, da bi Selke nakon kornera Plattenhardta glavom izjednačio. Švedski Ostersund ponovno je priredio senzaciju, a iako je vodio do samog kraja, bod protiv Athletic Bilbaa također je dobar, završilo je 2:2. Slavni baskijski klub poveo je preko Aduriza, koji je iskoristio katastrofalnu pogrešku domaćeg golmana koji se poskliznuo i bio glavni krivac za gol. Ipak, u nastavku Šveđani dolaze do preokreta. Gero je u 52. minuti s(p)retno izjednačio, da bi Edwards nakon centaršuta Ghoddosa u 64. minuti fenomenalnim volejom s točno 16 metara donio vodstvo Ostersundu. Minutu prije kraja Inaki Williams neobjašnjivo je ostao sam i donio bod Španjolcima.

Zenit je upisao i treću pobjedu u skupini L, bez problema s 3:1 svladao je Rosenborg. Igrač utakmice bio je Rigoni, koji je postigao hat-trick. Već u drugoj minuti iskoristio je Criscitov centaršut i glavom zabio za 1:0, a u 68. minuti nakon odlične Paredesove lopte lobom je povisio na 2:0. Još jedan gol zabio je nakon ogromne pogreške gostujućeg stopera 15 minuta prije kraja, a Helland je u 88. minuti samo uspio smanjiti rezultat.

Još uvjerljiviji bio je Real Sociedad, koji je u Makedoniji sa čak 6:0 deklasirao Vardar. Čak četiri pogotka postigao je Willian Jose, a Vardar je načeo Oyarzabal još u 12. minuti susreta, dok je konačni rezultat postavio de La Bella u posljednjoj minuti.

Europska liga, treće kolo:

Skupina H

Crvena Zvezda 0:1 Arsenal (85. Giroud)

BATE Borisov 1:0 Koln (Rios 55.)

Skupina J

Zorya 2:1 Hertha Berlin (Silas 42. / 56. Selke)

Ostersund 2:2 Athletic Bilbao (Gero 52., Edwards 64. / 14. Aduriz, 89. Williams)

Skupina L

Vardar 0:6 Real Sociedad (12. Oyarzabal, 34., 42., 55., 59. Jose, 90. de La Bella)

Zenit St. Petersburg 3:1 Rosenborg (Rigoni 2., 68., 75. / 88. Helland)