[VIDEO] EL: Lazio srušio Pivarićev Dynamo, Leipzig izbacio Zenit, Sportingu trebalo 120 minuta za prolaz

Saznali smo nove sudionike četvrtfinala.

Odigrano je novih četiri uzvratnih utakmica osmine finala Europske lige i saznali smo nove sudionike četvrtine finala.

Lazio je na gostovanju u Kijevu s 2:0 pobijedio Dynamo Kijev i s ukupnih 4:2 prošao u četvrtfinale. Pogodak vrijedan prolaza postigao je Lucas Leiva u 23. minuti glavom nakon kornera Alberta. Nakon još jednog kornera de Vrij glavom samo postavlja konačnih 2:0 sedam minuta prije kraja. Josip Pivarić odigrao je cijeli susret za ukrajinsku momčad.

Ruski Zenit ipak nije uspio. U uzvratu je samo remizirao s Leipzigom 1:1, čime su s ukupnih 3:2 dalje prošli Nijemci. Gosti su i poveli nakon katastrofalne pogreške domaće obrane, koju je iskoristio Augustin i zabio za 1:0. Driussi izjednačuje u prvoj minuti sudačke nadoknade golom nakon centaršuta Criscita, no do kraja susreta preokreta nije bilo. Mogli su gosti upisati i pobjedu, no Timo Werner nije iskoristio najstrožu kaznu osam minuta prije kraja.

Najveće iznenađenje priredio je Marseille, koji je i u uzvratu pobijedio Athletic Bilbao. Francuzi su poveli pogotkom Payeta iz kaznenog udarca, na 2:0 povisio je Ocampos s ruba kaznenog prostora golom u suprotni kut, da bi Inaki Williams samo uspio smanjiti na konačnih 2:1 u 74. minuti, prije nego je Aduriz zaradio isključenje dvije minute kasnije.

Jedna utakmica otišla je i u produžetke. Viktoria Plzen nadoknadila je zaostatak od dva gola i s 2:0 protiv Sportinga izborila produžetke. Oba gola postigao je Bakoš, prvog u šestoj minuti nakon kornera Kovarika, a drugog u 64. minuti nakon Havelove povratne lopte. Bas Dost mogao je odvesti Portugalce u četvrtfinale, no u 91. minuti Hruška je obranio njegov kazneni udarac. Ipak, u 107. minuti Battaglia je nakon kornera glavom zakucao loptu u mrežu i donio Sportingu prolaz.

Europska liga, osmina finala, uzvrati:

Dynamo Kijev 0:2 Lazio (23. Leiva, 83. de Vrij) – Ukupni rezultat 2:4

Zenit St. Petersburg 1:1 Red Bull Leipzig (Driussi 45+1. / 22. Augustin) – Ukupni rezultat 2:3

Athletic Bilbao 1:2 Olympique de Marseille (Williams 74. / 38. – 11m Payet, 52. Ocampos) – Ukupni rezultat 2:5

Viktoria Plzen 2:0 Sporting Lisabon (Bakoš 6., 64. / 107. Battaglia) – Produžetci 0:1 – Ukupni rezultat 2:3