[VIDEO] EL: Leipzig iznenadio Zenit, Marseille šokirao Bilbao, remi u Rimu

Zanimljivi rezultati večernjih utakmica.

Odigrane su prve utakmice i večernjih susreta osmine finala Europske lige. Strijelci su bili jako raspoloženi, postignuto je čak 13 pogodaka, a vidjeli smo pregršt iznenađenja.

Leipzig je u Njemačkoj šokirao Zenit i upisao 2:1 pobjedu. U 56. minuti Bruma je napravio dvostruko proigravanje s Timom Wernerom i zabio za prednost domaćina, da bi sam Werner u 77. minuti nakon Keitinog centaršuta lobom povisio na 2:0. Tračak nade i bitan gol u gostima Rusima je donio Criscito fenomenalno izvedenim slobodnim udarcem četiri minute prije kraja.

S 2:0 Sporting je pobijedio Viktoriju Plzen, a igrač utakmice bio je Montero, strijelac oba pogotka. Prvog je zabio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela nakon Coentraovog centaršuta, a drugog nakon pravovremene asistencije Brune Fernandesa u 49. minuti.

Najveću senzaciju priredio je Marseille, koji je s 3:1 bio bolji od Athletic Bilbaa. Već u 44. sekundi Thauvin je centrirao, a Ocampos zabio za 1:0. U 14. minuti bivša francuska velika zvijezda Payet poluvolejom je povisio na 2:0, no Aduriz je iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade smanjio na 2:1. Ipak, Ocampos je nakon Payetovog prizemnog centaršuta uz pomoć stative u 58. minuti postavio konačnih 3:1.

Jedini remi u svih osam današnjih utakmica vidjeli smo u Rimu, iz kojeg se Dynamo Kijev vraća s 2:2 remijem protiv Lazija. Svi golovi, zanimljivo, pali su u nastavku. Prvo je u 52. minuti Besiedin glavom prebacio loptu do Tsygankova, koji atraktivno petom zabija za 0:1. Samo dvije minute kasnije Anderson je pronašao Ciru Immobilea, koji izjednačuje, a sam Anderson upisao se u strijelce u 62. minuti i preokrenuo rezultat. Ipak, konačnih 2:2 postavlja Moraes 11 minuta prije kraja. Josip Pivarić odigrao je cijeli susret za Ukrajince i zaradio žuti karton.

Europska liga, osmina finala:

Red Bull Leipzig 2:1 Zenit St. Petersburg (Bruma 56., Werner 77. / 86. Criscito)

Sporting Lisabon 2:0 Viktoria Plzen (Montero 45+1., 49.)

Olympique de Marseille 3:1 Athletic Bilbao (Ocampos 1., 58., Payet 14. / 45+3. – 11m Payet)

Lazio 2:2 Dynamo Kijev (Immobile 54., Anderson 62. / 52. Tsygankov, 79. Moraes)