[VIDEO] EL: Livaja donio bod AEK-u, Vlašić zabio prvijenac, Maglica asistent

U večernjem terminu odigrane su utakmice drugog kola Europske lige u skupini D, u kojoj nastupa jedini hrvatski predstavnik Rijeka te u skupinama E i F.

Protivnici Rijeke u skupini D, grčki AEK i Austria iz Beča igrali su međusobno, a prvu pobjedu upisali su gosti iz Austrije. Grke je u vodstvo doveo Marko Livaja, kod pogotka je prvi stigao do odbijene lopte gostujućeg vratara. Austria je uspjela izjednačiti pred sam kraj prvog poluvremena, dodavanje na pet metara iskoristio je Christoph Monschein. Odmah u nastavku drugog poluvremena gosti su vodili 1:2, sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora za vodstvo je pogodio Tajouri. Grci se nisu predali do samog kraja, to su naplatili u posljednjoj minuti susreta, kada je drugi pogodak na utakmici postigao Livaja. AEK s četiri boda ostaje na drugom mjestu, dok je Austria stigla do prvih bodova.

U skupini E Everton je ugostio ciparski Apollon, dok je Atalanta gostovala kod Lyona. Apollon je iznenadio Engleze već u 12. minuti susreta, ubačaj Antona Maglice u pogodak je pretvorio Adrian. Everton je devet minuta kasnije u igru vratio Rooney, koji je iskoristio grešku gostujuće obrane i zabio loptu u prazan gol. U drugom dijelu u igru je ušao Nikola Vlašić i nakon dvadeset minuta provedenih u igri zabio je za vodstvo svoje momčadi. Vlašić je iskoristio dodavanje u prazan prostor i preciznim udarcem savladao gostujućeg vratara. Ciprani su do izjednačenja stigli pred kraj susreta, odličan ubačaj u peterac Evertona iskoristio je Yuste i glavom zabio za 2:2. Prije izjednačujućeg pogotka Apollon je ostao s igračem manje, izravni crveni karton dobio je Roberge.

U Francuskoj snage su odmjerili Lyon i talijanska Atalanta, susret je završen s podjelom bodova. Domaći su do vodstva stigli u posljednjoj minuti prvog dijela, iz drugog pokušaja pogodak je zabio Traore. U nastavku susreta izjednačavaju Talijani, uigranu akciju iz slobodnog udarca u pogodak je pretvorio Gomez. Utakmica je završena podjelom bodova, rezultatom 1:1.

U Moskvi je gostovao češki Zlin i već nakon prvog poluvremena bio je poznat pobjednik susreta. Lokomotivi, odnosno Fernandesu, dovoljno je bilo 17. minuta igre, kada su vodili s 3:0. Za 1:0 u drugoj minuti iz kaznenog udarca zabio je Fernandes. Portugalac je u nastavku zabio još dva pogotka, oba puta iskoristio je dodavanje u kaznenom prostoru. Moldavski Šerif dočekao je danski Kopenhagen, utakmica je završena bez pogodaka. Rusi su iskoristili podjelu bodova u Moldaviji i preuzeli vrh skupine F.

Europska liga, drugo kolo:

Skupina D

AC Milan 3:2 Rijeka (Silva Andre 14., Musacchio 53., Cutrone 90+4. / Acosty 84., Elez 90. – 11m)

AEK 2:2 Austria Wien (Livaja 28., 90. / Monschein 43., Tajouri 49.)

Skupina E

Everton 2:2 Apollon (Rooney 21., Vlašić 66. / Corpa 12., Yuste 88. Crveni karton: Roberge 87.)

Lyon 1:1 Atalanta (Traore 45. / Gomez 57.)