[VIDEO] Liga prvaka: Livaja ispao s AEK-om, Buljat s BATE-om, a Leko s Bruggeom

Odigrane su prve četiri popodnevne uzvratne utakmice trećeg pretkola Lige prvaka i saznali smo četiri sudionika play-off faze natjecanja.

Jurica Buljat odigrao je svih 90 minuta u pobjedi BATE Borisova nad Slaviom Prag 2:1. Ipak, zbog gola u gostima češka momčad prošla je dalje. Već u petoj minuti Gordejchuk je dugom loptom pronašao Signevicha, koji je glavom s 20 metara lobom zabio za vodstvo Bjelorusa. U 44. minuti Danny je izveo korner, a Škoda glavom izjednačio i zabio toliko željeni gol u gostima. U 46. minuti Gordejchuk je upisao novu asistenciju, a Stasevich zabio za 2:1, no rezultat se više nije mijenjao.

CSKA Moskva je s minimalnih 1:0 pobijedila AEK te se s ukupnih 3:0 plasirala u play-off. Jedini gol pao je u 74. minuti. Nakon kornera Berezutski je glavom prenio loptu na drugu stativu, gdje je Natcho donio pobjedu Rusima. Za Grke Livaja je igrao do 71. minute.

APOEL je nakon produžetaka sa 4:0 pobijedio i izbacio Viitorul iz Constante. U 54. minuti Aloneftis je izveo korner, a Carlao glavom doveo Ciprane u vodstvo i odveo susret u produžetke. U njima je u 93. minuti Merkis povisio na 2:0, da bi samo minutu kasnije De Camargo je glavom povisio na 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Efrem u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Club Brugge je s 2:0 poražen u Turskoj kod Istanbul Basaksehira pa je momčad Ivana Leke ispala iz Europe. U sedmoj minuti Gael Clichy je centrirao, a Emmanuel Adebayor glavom zabio za vodstvo Turaka. Adebayor je u 34. minuti upisao i asistenciju, a Edin Višća s ruba kaznenog prostora postavio konačnih 2:0.

Liga prvaka, treće pretkolo, uzvrati:

BATE Borisov 2:1 Slavia Prag (Signevich 5., Stasevich 46. / 44. Škoda) – Ukupni rezultat 2:2

CSKA Moskva 1:0 AEK Atena (Natcho 74.) – Ukupni rezultat 3:0

APOEL 1:0 Viitorul Constanta (Carlao 54., Merkis 93., De Camargo 94., Efrem 105+1.) – Produžetci 3:0 – Ukupni rezultat 4:1

Istanbul Basaksehir 2:0 Club Brugge (Adebayor 7., Višća 34.) – Ukupni rezultat 5:3