Madridski derbi otišao na stranu 'kraljevskog kluba' uz hat-trick Cristiana Ronalda.

Derbi 12. kola Primere sinoć se odigrao na stadionu Vicente Calderon između domaćina Atletico Madrida i njihovih ljutih rivala Real Madrida. Popularni ‘El Madrileno’ otišao je na stranu gostiju zahvaljujući hat-tricku možda i najboljeg igrača svijeta Cristiana Ronalda. Spomenuti gradski derbi je posljednji, barem što se ligaških utakmica tiče, koji je Atletico odigrao protiv Reala na svom stadionu jer sljedeće sezone sele na novoizgrađeni stadion La Peineta kapaciteta za više od 73 000 ljudi. Zbog tog razloga ova je utakmica bila posebno emotivna za navijače Atletica, ali ih je Ronaldo rastužio trima pogocima u mreži Jana Oblaka.  Iako nikad nije lako izgubiti od svog najvećeg rivala i to na domaćem terenu, navijači Atletica pružali su podršku svom klubu do kraja susreta i time dokazali svoju odanost i u najtežim trenucima kluba.

Prvo poluvrijeme igrao je samo Real Madrid. Igrači Atletica na trenutke su izgledali kao da prvi put igraju zajedno. Neprepoznatljiva igra Atleta u kojoj je prednjačio indisponirani veteran Fernando Torres s nedovoljno zaliječenim Antoineom Griezmannom, dok je obrana Atletica, inače poznata po nepropusnosti i po malo primljenih golova, često radila greške. Međutim, valja napomenuti da ni Real nije igrao puno bolje od domaćina, ali dovoljno da prvi dođe do pogotka. Prije nego je Real, odnosno Ronaldo, zabio prvi gol dogodila se jedna sumnjiva situacija u šestnaestercu Atletica. Točnije u 12. minuti na ubačaj Marcela Ronaldo odlično skače i glavom upućuje udarac koji brani slovenski vratar Oblak, ali upitno je je li lopta prešla liniju cijelim obujmom. Sudac je ostao hladan na brojna prigovaranja Ronalda i ostalih i nije pokazao na centar. Naš kapetan Luka Modrić u 21. minuti našao se u izglednoj poziciji nakon pogreške Atleticove obrane da zabije gol, ali nedovoljno jako je pucao i Oblak nije imao većih problema. Svoj prvi od tri pogotka Ronaldo je zabio iz slobodnog udarca u 23. minuti. Lopta je prošla kroz živi zid i nekog od igrača pritom okrznula te je promijenila smjer i prevarila Oblaka. Do kraja poluvremena Real je imao još jednu izglednu priliku. U 31. minuti Ronaldo se odlično snašao u duelu s Diegom Godinom, ali je pucao ravno u vratara Atletica.

Nakon povratka iz svlačionice Atletico je počeo igrati. Visoki presing zadnje linije ne dopušta Realu da se približi golu Oblaka, ali takvom rizičnom igrom ostaje manjak igrača u zadnjoj trećini što otvara mogućnost za brze kontre Reala. Atletico do prve izgledne prilike dolazi odmah po izlasku na teren. Naime, u 48. minuti Yannick Ferreira-Carrasco, sinoć najbolji igrač Atletica, odlično je zavrnuo loptu s ruba šestnaesterca i bio zamalo neprecizan te su ga milimetri dijelili od možda najljepšeg gola tekuće sezone. Atletico je nastavio pritiskati, a trener Atletica Diego Simeone se odlučio na totalnu ofenzivu kad je pola sata prije kraja izvadio Torresa i Gabija, a uveo Angela Correu i Kevina Gameira. Atletico sve više stvara prilike pred golom Keylora Navasa, ali ti udarci završavaju ili u bloku obrambenih igrača Reala ili u rukama Navasa. Budući da je Atletico bacio sve u napad, obrana je ostala nezaštićena. Iz jedne takve situacije, odnosno kontre Ronalda, Real je došao do drugog pogotka u 71. minuti. Naime, u trku su bili Ronaldo i Stefan Savić i u šestnaestercu domaćih Ronaldo pada te sudac pokazuje na najstrožu kaznu. Dosta je sumnjiva odluka glavnog suca utakmice jer Ronaldo gura Savića koji potom pada, a zatim Portugalac pada preko njega. Siguran izvođač je Ronaldo i nakon više od tri godine Real se približio pobjedi na Vicente Calderonu. Spomenuti jedanaesterac je bio prijelomna točka i utakmica je otišla u drugom smjeru. Iz još jedne kontre u 77. minuti Ronaldo zaključuje madridsku priču i rastužuje poklonike Atletico Madrida. Marcelo je izbio loptu koju je prihvatio Gareth Bale, sjurio se u šestnaesterac Atletica i poslužio natrčalog Ronalda za visokih i konačnih 3:0. Igrači Atletica su nastavljali napadati i pokušavali barem ublažiti poraz, ali jednostavno ih sinoć nije išlo. Carrasco u sudačkoj nadoknadi dvaput dolazi do izgledne pozicije za gol, ali Navas i obrana Reala, predvođena sinoć odličnim Raphaelom Varaneom, uspijevaju sačuvati netaknutu mrežu.

Luka Modrić i Mateo Kovačić odigrali su čitavu utakmicu za Real i sigurno držali vezni red, dok Šime Vrsaljko nije ulazio u igru za Atletico. Real je ovom pobjedom učvrstio prvo mjesto na ljestvici te bježi drugoj Barceloni četiri boda, a Atletico spomenutim porazom sve više posustaje za vrhom Primere te im vodeći Real bježi velikih devet bodova.