[VIDEO] EL: Maglica strijelac u porazu Apollona, Lovre Kalinić zaustavio Bordeaux!

Odlični nastupi naših nogometaša.

Lovre Kalinić/Foto: Gettyimages

Odigrane su i večernje utakmice play-offa Europske lige, u kojima smo vidjeli čak 13 hrvatskih nogometaša.

Mario Pašalić odigrao je prvo poluvrijeme u remiju Atalante i Kopenhagena bez pogodaka, dok je Anton Maglica bio strijelac izjednačujućeg pogotka za 1:1 u porazu Apollona od Basela 3:2. Iskoristio je povratnu loptu Pedra i u 49. minuti zabio gol.

Mate Maleš ušao je u igru već u desetoj minuti zbog ozljede Culija, no nije mogao pomoći svom Cluju, koji je poražen od luksemburškog Dudelangea 2:0, a Ante Erceg i Josip Radošević doživjeli su težak, 5:2 poraz svog Brondbyja na gostovanju kod Genka, za kojeg je Samata postigao hat-trick, a Trossard dodao dva gola.

Filip Dangubić nije ulazio u susret za svoj Spartak iz Trnave, koji je s 2:0 svladao Olimpiju iz Ljubljane, za koju je Dino Štiglec odigrao cijeli susret. Domagoj Vida nije uspio pobijediti Partizan sa svojim Bešiktašem, završilo je 1:1, dok je Barač odigrao cijelu utakmicu u sigurnoj, 3:1 pobjedi bečkog Rapida nad Steauom.

Lovre Kalinić sa svojim Gentom uspješno je zaustavio Bordeaux u remiju 0:0, a Franko Andrijašević za Belgijance nije zaigrao. Posljednji hrvatski dvoboj vidjeli smo u susretu Rangersa i Ufe. Završilo je 1:0, na pobjedničkoj strani cijeli susret odigrao je Katić, dok je Paurović poražen kod Rusa.