[VIDEO] EL: Mance odveo Trenčin u drugo pretkolo, Šimunac zabio za Rudar, Domžale izbacile Široki

Poznati su svi sudionici drugog pretkola.

Odigrane su i večernje uzvratne utakmice prvog pretkola Europske lige, čime smo saznali sve sudionike drugog pretkola. Kao i u poslijepodnevnom dijelu, orijentir je prvenstveno na hrvatskim nogometašima, a njih 18 nastupalo je večeras.

Tatar za Sarajevo nije ulazio u igru, a momčad iz BiH s 3:0 razbila je Banants. Antonio Mance bio je junak svojeg Trenčina, koji je igrao neodlučeno, 1:1, protiv Budućnosti. Upravo naš igrač zabio je gol za vodstvo u 70. minuti, koji je bio dovoljan da s ukupnih 3:1 Slovaci prođu dalje.

Petorica Hrvata nastupala su u rutinskoj 3:0 pobjedi Rudara iz Velenja protiv Tre Fiorija. Solomun i Tomašević odigrali su cijeli susret, Šimunac je zamijenio Radića u 46. minuti i minutu kasnije zabio gol, a i Muić je ušao s klupe u 67. minuti.

Domžale i Široki Brijeg ponovno su remizirali, ovaj put 1:1, što je Slovence odvelo u drugo pretkolo. Melnjak je doveo Slovence u vodstvo, da bi Matić za Široki izjednačio, no to nije bilo dovoljno pa su on, Bagarić, Begonja, Čabraja, Kovačić i Turčin ispali. Na drugoj strani Morris i Mujan uz Melnjaka su prošli dalje.

Vrijedi spomenuti i da su klubovi iz susjedstva, Maribor, Partizan i Spartak Subotica prošli dalje, dok je crnogorski Titograd poražen od B36 Torshavn, momčadi s Farskih Otoka pa je ispao. Ispali su i Bralić i Paracki i to nakon šokantnog, 4:0 poraza od Ujpesta pa su s ukupnih 5:3 Mađari izbacili Neftci.