[VIDEO] EL: Milan siguran, Borussia se spasila, Real Sociedad ispao

Poznati su svi sudionici osmine finala.

Odigrano je i posljednjih šest uzvratnih utakmica šesnaestine finala Europske lige te smo saznali sve sudionike ovog natjecanja.

Talijanski Milan s minimalnih 1:0 pobijedio je Ludogorets, a Nikola Kalinić u igru je ušao u 56. minuti. Potvrdu prolaza osigurao je Borini, koji je u 21. minuti iskoristio prizemni centaršut Cutronea i zabio za pobjedu.

Mario Pašalić igrao je do 74. minute u pobjedi njegovog Spartaka iz Moskve protiv Athletica, koja ipak nije bila dovoljna za prolaz dalje. 36 873 gledatelja u 44. minuti vidjelo je da su gosti poveli kada je Kombarov centrirao, a Luiz Adriano zabio za 1:0. Ipak, dvojbe oko prolaska otklonio je Etxeita, koji je u 57. minuti iskoristio centaršut Saborita i glavom izjednačio. Do kraja susreta Melgarejo je samo uspio donijeti pobjedu gostima.

U ostalim susretima Borussia Dortmund spasila se pogotkom Shcmelzera iz 83. minute te remizirala s Atalantom 1:1, švedski Ostersund dostojnom 2:1 pobjedom na Emiratesu oprostio se od natjecanja, dok je Salzburg senzacionalno izbacio Real Sociedad.

Europska liga, šesnaestina finala, uzvrati:

Milan 1:0 Ludogorets (Borini 21.) – Ukupni rezultat 4:0

Arsenal 1:2 Ostersund (Kolašinac 47. / 22. Aiesh, 23. Sema) – Ukupni rezultat 4:2

Atalanta 1:1 Borussia Dortmund (Toloi 11. / 83. Schmelzer) – Ukupni rezultat 3:4

Athletic Bilbao 1:2 Spartak Moskva (Etxeita 57. / 44. Adriano, 85. Melgarejo) – Ukupni rezultat 4:3

Braga 1:0 Olympique Marseille (Horta 31.) – Ukupni rezultat 1:3

Salzburg 2:1 Real Sociedad (Dabbur 10., Berisha 74. – 11m / 28. Navas) – Ukupni rezultat 4:3