[VIDEO] EL: Osijek poražen, ali s optimizmom ide na uzvrat

Škoti su porazili Osječane.

Nogometaši Osijeka u Gradskom vrtu dočekali su škotskog velikana Rangerse, koje vodi nekadašnji nogometaš Liverpoola, Steven Gerrard. Susret je završen minimalnom pobjedom gostiju, a jedini pogodak postignut je u prvom poluvremenu.

Osječani su dobro otvorili susret i u desetoj minuti stigli do prve prilike za postizanjem pogotka, međutim priliku nije iskoristio Mirko Marić. Prije pogotka gostiju još jednom je zaprijetio Marić i ovog puta loptu šalje pored gola Rangersa. U 18. minuti pogodak u mrežu Osijeka postiže Alfredo Morelos, precizan je bio glavom. Imali su domaćini prilika za izjednačenje, unatoč tome na odmor odlaze s minimalnom prednošću gosti.

U drugom dijelu Osijek ne posustaje i lovi izjednačujući zgoditak. Prijetnju pred golom gostiju predstavljao je Ezekiel Henty, no loptu nije uspio pospremiti u mrežu Rangersa. Valja spomenuti priliku u 64. minuti, ponovo je pokušao Marić, ali opet njegov pokušaj zaustavlja McGregor. Svega tri minute kasnije pokušao je Petar Bočkaj, ipak, rezultat se nije promijenio i gosti su slavili rezultatom 0:1.

Priliku za uzvrat Osijek će imati za sedam dana, kada Slavonci gostuju u Glasgowu.

NK Osijek – Rangers 0:1 (0:1)