[VIDEO] EL: Pašalić strijelac za Atalantu, Martić za Craiovu, Galović zabio Zenitu, a Mance zabio hat-trick!

Odličan dan hrvatskih nogometaša.

Popodnevne utakmice trećeg pretkola Europske lige su iza nas, a uz odlične nastupe naših nogometaša, njih čak četvorica postigla su i pogotke.

Đoković je odigrao cijeli susret, dok Maleš nije ulazio u igru u 2:0 pobjedi rumunjskog Cluja protiv Alashkerta. I Mario Pašalić došao je do pobjede, ali i pogotka, u Atalantinom deklasiranju Hapoela iz Haife od 4:1. Mario je u igru ušao u 60. minuti, a samo pet minuta kasnije zabio je za 3:1.

Kardum je branio cijeli susret, a Švrljuga odigrao svih 90 minuta u minimalnoj, 1:0 pobjedi Suduve kod latvijskog Spartaksa, dok su Kelić i Martić odigrali cijeli susret u porazu njihove Craiove kod Leipziga 3:1. Martić je zabio i jedini gol u porazu i to u 94. minuti.

Još jedan hrvatski strijelac bio je u utakmici između Dinamo Minska i Zenita. Ukrajinci su dobili sa čak 4:0, a Galović je odigrao cijeli susret i zabio gol glavom nakon kornera Nikolića u 41. minuti.

Čirjak i Lastro odigrali su cijeli susret, Jović je izašao iz igre u 85. minuti, a Bencun i Šutalo nisu ulazili u igru za Zrinjski, u minimalnom porazu 1:0 od Ludogoretsa. Sheriff je s Kulušićem i Palićem u sastavu s minimalnih 1:0 pobijedio Valur, a Ivo Iličević u igru je ušao u 79. minuti u porazu svog Kairata od Sigme iz Olomouca.

Junak slovačkog Trenčina bio je Antonio Mance, koji je zabio hat-trick u 4:0 pobjedi nad Feyenoordom. Franko Andrijašević za Gent i Runje za Jagielloniju odigrali su cijeli susret u pobjedi belgijske momčadi od 1:0, a Bartolec je odigrao cijeli susret u 2:1 porazu Nordsjaellanda od Partizana.