[VIDEO] EL: Paurević s dva gola odveo Ufu u play-off, zabio i Mance, Da Silva i Antolić ispali od Luksemburžana!

Poznati su svi sudionici play-offa.

Odigrane su i uzvratne utakmice trećeg pretkola Europske lige te su poznati svi sudionici play-off faze natjecanja. U uzvratnim utakmicama nastupilo je čak 30 Hrvata, od kojih je njih 15 izborilo slijedeću fazu natjecanja.

Već u prvoj utakmici dana Ivo Iličević doživio je novi poraz svog Kairata. Proveo je svih 90 minuta na klupi u porazu (2:1) i ispadanju od češke Sigme. Zato je Paurević imao puno više sreće sa svojom Ufom. Bio je strijelac oba gola vrijednih remija od 2:2 pa je Ufa s ukupnih 4:3 izborila play-off protiv Progresa iz Niedercorna.

Dino Štiglec odigrao je cijeli susret u pobjedi Olimpije iz Ljubljane nad Helsinkijem 4:1, nakon koje su Slovenci prošli dalje, dok su Kelić i Martić igrali u remiju 1:1 Craiove s Leipzigom, ali su ispali s ukupnih 4:2.

U deklasiranju Cluja nad Alashkertom od 5:0, Đoković je igrao do 56. minute, dok su i Kardum i Švrljuga odigrali cijeli susret u remiju bez pogodaka i prolaska Suduve nad Spartaksom iz Jurmale.

Slavko Blagojević odigrao je cijelu utakmicu u porazu Žalgirisa od Seville od čak 5:0, a Galović i Trebotić deklasirani su od Zenita sa čak 8:1 sa svojim Dinamom iz Minska. Iako je Apollon izgubio od Dinamo Bresta 1:0, Anton Maglica se sa Cipranima plasirao dalje zahvaljujući pobjedi od 4:0 iz prvog ogleda, dok je Mario Pašalić odigrao cijeli susret u pobjedi i prolasku Atalante nad Hapoelom iz Haife.

Josip Radošević odigrao je cijeli susret, a Ante Erceg iz igre je izašao u 14. minuti u prolazu Brondbyja nad Spartakom iz Subotice, dok su Eduardo Da Silva i Domagoj Antolić s Legijom senzacionalno ispali od luksemburškog F91 Dudelangea s ukupnih 4:3.

Ispali su i Barišić, Čirjak, Šovšić, Šutalo i Jović sa svojim Zrinjskim od Ludogoretsa, dok je Katić s Rangersima izbacio slovenski Maribor. Antonio Mance postigao je jedini gol u remiju Trenčina s Feyenoordom od 1:1, nakon kojeg je njegova momčad prošla dalje, a Andrijašević i Kalinić s Gentom su sa 3:1 izbacili Runjevu Jagielloniju.

Bartolec je s Nordsjaellandom ispao od Partizana s 3:2, dok je Barač s Rapidom izbacio Slovan iz Bratislave. Za kraj dana Kulušić je sa Sheriffom izgubio od Valura 2:1, ali je prošao dalje zahvaljujući minimalnoj, 1:0 pobjedi u prvoj utakmici.

Žalgiris Vilnius (LIT) 0:5 Sevilla (ŠPA) – Ukupni rezultat 0:6

Zenit St. Petersburg (RUS) 4:0 Dinamo Minsk (BLR) [Produžetci 4:1] – Ukupni rezultat 8:1

Girondins de Bordeaux (FRA) 2:1 Mariupol (UKR) – Ukupni rezultat 5:2

Burnley City (ENG) 0:0 Istanbul Basaksehir (TUR) [Produžetci 1:0] – Ukupni rezultat 1:0

Rosenborg (NOR) 3:0 Cork City (IRS) – Ukupni rezultat 5:0

Valur Reykjavik (ISL) 2:1 Sheriff Tiraspol (MOL) – Ukupni rezultat 2:2

Braga (POR) 2:2 Zorya Luhansk (UKR) – Ukupni rezultat 3:3