[VIDEO] EL: Pogodak Ozobića, asistencija Radaša, ispali Široki Brijeg i Gorica

Odigrane su i večernje uzvratne utakmice drugog pretkola Europske lige te smo saznali sve sudionike trećeg pretkola.

Nakon velikog preokreta slovenske Domžale su ipak uspjele pobijediti Valur 3:2 i izboriti nastup u trećem pretkolu. Poveli su Islanđani golom Lydssona već u trećoj minuti, da bi Firer u 25. minuti izjednačio. Inače, oba pogotka pala su s bijele točke. Adolphsson je u 43. minuti prizemno centrirao, a Bogild vratio goste u vodstvo, no Balkovec je u 69. minuti iz slobodnog udarca izjednačio. Pobjedu Slovencima donio je bivši igrač Hajduka Senijad Ibričić dvije minute kasnije, a Franjić je u igru ušao u 64. minuti.

Lech Poznan uspio je pobijediti Haugesund 2:0 i s ukupnih 4:3 proći dalje. Jevtić je u 32. minuti iz prekrasnog slobodnog udarca s 35 metara doveo Poljake u vodstvo, dok je konačan rezultat postavio Nielsen u trećoj minuti sudačke nadoknade nakon lijepo izvedene kontre. Mario Šitum za pobjednike je odigrao cijeli susret i zaradio žuti karton.

I Skenderbeu je uspio nadoknaditi rezultat i s 2:0 pobijediti te proći Kairat. Radaš je odigrao cijeli susret za Albance, koji su poveli u 50. minuti kada je Lilaj zabio gol nakon velike pogreške gostujuće obrane. Konačni rezultat postavio je Plaku lobom sedam minuta prije kraja, a asistirao mu je upravo Radaš.

Filip Ozobić postigao je gol za Gabalu u 2:0 pobjedi nad Jagiellonijom, kojom je momčad iz Azerbajdžana prošla dalje. U 18. minuti Malone je uposlio Gurbanova, koji je kroz ruke domaćeg golmana zabio za 1:0, dok je Huseynov minutu prije kraja pronašao Ozobića, a bivši igrač Hajduka rutinirano izbjegao zaleđe, zaobišao golmana i postavio konačnih 2:0. I Ozobić i Runje na drugoj strani odigrali su cijeli susret.

Filipović je igrao do 56. minute u porazu i ispadanju svoje Gorice od grčkog Panioniosa, dok je Široki Brijeg također ispao od Aberdeena s 2:0. Begonja, Bralić i Matić odigrali su cijeli susret za BiH momčad, Čabraja je izašao u 67. minuti, a Grubišić je ušao u susret deset minuta prije kraja.

Marko Marić odigrao je cijeli susret u remiju njegovog Videotona protiv Nomme Kaljua od 1:1. Ipak, Mađari su s ukupnih 4:1 prošli dalje. U vodstvo je domaćin došao u 37. minuti. Suljić je centrirao, a Danko Lazović glavom zabio za 1:0. Do kraja susreta Dmitrijev je samo iz kaznenog udarca uspio postaviti konačnih 1:1.