[VIDEO] EL: Pogotci Runje i Lendrića, senzacionalna ispadanja Olimpije i Sarajeva

Odigrane su večernje utakmice prvog pretkola Europske lige i saznali smo sve sudionike drugog pretkola. Kao i prošlog tjedna, izdvojili smo one susrete u kojima su nastupali naši igrači.

Najveću senzaciju odmah je u prvoj utakmici priredio finski VPS Vaasa, koji je i u Ljubljani s minimalnih 1:0 pobijedio Olimpiju i izbacio ju iz natjecanja. Štiglec i Tomić odigrali su cijeli susret, Leon Benko iz igre je izašao u 63. minuti, a Igor Bišćan odlučio se u igru uvesti Miškića u 76. minuti.

Još jednu senzaciju priredila je moldavska Zaria, koja je u Sarajevu protiv istoimenog domaćina s igračem manje nakon jedanaesteraca izbacila Sarajevo s ukupnih 6:5. Novaković i Sarić odigrali su cijeli susret, no bez pravog učinka, kojime bi pomogli svojoj momčadi za prolazak dalje.

Ivan Runje je zato uspješno pomogao svojoj Jagielloniji u deklasiranju gruzijskog Dinama od 4:0. Naš igrač postigao je pogodak za 3:0 u 88. minuti, a poljska momčad s ukupnih 5:0 prošla je dalje. Do zadnjih minuta Filipovićeva Gorica strepila je protiv armenskog Shiraka, ali u posljednjim trenutcima pogotkom Osujia uspjela je izjednačiti i proći dalje. Filipović je igrao do 74. minute.

Skenderbeu je sa čak 5:0 deklasirao Sant Juliu i prošao dalje, a cijeli susret za albansku momčad odigrao je Radaš. Ivan Lendrić zabio je krucijalan gol u gostima za Željezničar u 2:2 remiju protiv Zete, kojim se premijerligaš plasirao dalje. Bivši igrač Hajduka gol je zabio u 61. minuti, a igru napustio 18 minuta kasnije. Sreće prolaska dalje nije imao Josip Krznarić, koji je odigrao cijelu utakmicu u porazu njegove Levadije od Cork Cityja 4:2 i tako ispao iz Europe.