[VIDEO] EL: Rijeka se s remijem i golom u gostima vraća iz Norveške

Pozitivan rezultat Riječana.

Nogometaši Rijeke u trećem pretkolu kvalifikacija za Europsku ligu u prvoj utakmici snage su odmjerili s norveškim Sarpsborgom 08. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, da bi na kraju susret završio 1:1.

Početak susreta bio je obećavajući, već u trećoj minuti blokiran je pokušaj Hebera. Nakon toga uslijedili su napadi domaćina, obrana Rijeke ostala je koncentrirana i odbacila sve pokušaje Norvežana. U devetoj minuti u lijepoj prigodi našao se Domagoj Pavičić, čiji pokušaj sa crte odbija domaća obrana. Norvežani su do kraja prvog djela pokušavali visokim centaršutevima, međutim, mreža Riječana ostala je netaknuta. Momčad s Kvarnera svoje prigode je tražila iz kontranapada, ipak, na poluvrijeme momčadi odlaze bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Rijeka, u 51. i 57. minuti sjajno je reagirao domaći vratar te najprije zaustavio pokušaj Hebera, a potom i Gorgona. Do 72. minute utakmice nije bilo izglednijih prilika, ali tada u prednost stiže Sarpsborg, pogodak je postigao Kristoffer Zacharuassen.

Sedam minuta prije kraja sjajnim pogotkom izjednačuje Alexander Gorgon i donosi Rijeci ugodan rezultat pred uzvrat na Rujevici, za tjedan dana. Pokazali su Norvežani da nisu slučajno prošli u treće pretkolo, unatoč tome, Riječani izjednačenjem drže sve konce u svojim rukama.