[VIDEO] EL: Rog asistent u porazu Napolija, Steaua i Celtic šokirali Lazio i Zenit!

Pregršt iznenađenja vidjeli smo u večernjim dvobojima.

Nakon jučerašnjih dvoboja Lige prvaka, danas nam se vratila i Europska liga i to prvim susretima šesnaestine finala. Dakako, orijentir su prvenstveno hrvatski igrači u stranim klubovima, kojih u večernjem terminu ipak nije bilo toliko kao popodne.

Marko Livaja odigrao je svih 90 minuta i zaradio žuti karton u remiju njegovog AEK-a s Dynamo Kijevom. Poveli su Ukrajinci pogotkom Tsygankova nakon Gonzalezovog prizemnog centaršuta u 19. minuti, no Ajdarević je nakon slobodnog udarca Christodoulopoulosa izjednačio.

I Marko Rog odigrao je cijeli susret u iznenađujućem 3:1 porazu Napolija na domaćem terenu protiv Leipziga. Ounas je u 52. minuti doveo Napolitance u vodstvo upravo nakon Rogove lopte, no Timo Werner s dva te Bruma s jednim pogotkom preokrenuli su rezultat i donijeli pobjedu Nijemcima.

Šime Vrsaljko s klupe je gledao kako njegov Atletico Madrid razbija Kopenhagen i upisuje ogromnu, 4:1 pobjedu.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti senzacionalne pobjede Celtica nad Zenitom od 1:0 pogotkom McGregora nakon centaršuta Musonde te Steaue nad Lazijom od 1:0 pogotkom Gnoherea nakon Budescuove odlične lopte, kao i Lyonovu 3:1 pobjedu nad Villarrealom.

Europska liga, šesnaestina finala, prvi susreti:

AEK Atena 1:1 Dynamo Kijev (Ajdarević 80. / 19. Tsygankov)

Napoli 1:3 Leipzig (Ounas 52. / 61., 90+3. Werner, 74. Bruma)

Kopenhagen 1:4 Atletico Madrid (Fischer 15. / 21. Niguez, 37. Gameiro, 71. Griezmann, 77. Vitolo)

Celtic 1:0 Zenit St. Petersburg (McGregor 78.)

FCSB 1:0 Lazio (Gnohere 29.)

Olympique Lyonnais 3:1 Villarreal (Ndomele 46., Fekir 49., Depay 82. / 63. Fornals)

Partizan 1:1 Viktoria Plzen (Tawamba 58. / 81. Reznik)