[VIDEO] EL: Rosenborg izbacio Ajax, Braga se spasila, Milan, Athletic Bilbao i Crvena Zvezda uvjerljivi

Odigrano je i posljednjih šest uzvratnih utakmica play-offa Europske lige i saznali i posljednje sudionike grupne faze natjecanja.

Hafnarfjordur je bio na pragu produžetaka protiv Brage, no Portugalci su se spasili i preokretom pobijedili 3:2 te prošli dalje. U 16. minuti Gudnason je s desne strane centrirao, a Bodvarsson glavom zabio za prednost Islanđana. U 39. minuti Stojiljković je na drugoj strani uposlio Paulinha, koji je izjednačio. Bodvarsson je svojim drugim golom u 51. minuti ponovno vratio Hafnarfjordur u prednost, no deset minuta prije kraja Paulinho je svojim drugim golom odveo ponovno izjednačio. U posljednjim sekundama susreta Sousa je donio pobjedu Bragi, a Dvorneković je za Islanđane igrao od 67. minute.

Ni Ivan Čeliković nije izborio prolaz u grupnu fazu natjecanja, jer je njegova Shkendija ponovno poražena od Milana, ovaj put bilo je 1:0. Jedini gol pao je u 13. minuti kada je Locatelli dubinskom loptom pronašao Cutronea, koji je samo potvrdio pobjedu Rossonerima.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti da je Athletic Bilbao pogotkom Ikera Muniaina u 22. minuti pobijedio i izbacila Panathinaikos 1:0, dok je Crvena Zvezda uspjela nadoknaditi zaostatak iz Rusije i s 2:1 pobijediti Krasnodar. Prvo je Radonjić u sedmoj minuti prekrasnim pogotkom pod gredu doveo u prednost momčad iz Srbije, da bi pobjedu i prolaz potvrdio Kanga, koji je u desetoj sekundi nastavka s 30 metara postigao eurogol i odveo Crvenu Zvezdu u grupnu fazu natjecanja. Šveđanin Granqvist u 82. minuti samo je iz kaznenog udarca uspio smanjiti rezultat.