[VIDEO] EL: Salzburg šokirao Borussiju, Arsenal i Atletico srušili Milan i Lokomotiv

Velika iznenađenja vidjeli smo u popodnevnim utakmicama.

Odigrane su prve četiri utakmice osmine finala Europske lige u kojima smo vidjeli dosta iznenađenja.

Valon Berisha bio je junak Salzburga, koji je usred Dortmunda s 2:1 pobijedio Borussiju. Albanac je prvo u 49. minuti iz kaznenog udarca zabio za 1:0, da bi sedam minuta kasnije nakon Lainerovog prizemnog centaršuta uz pomoć grede povisio na 2:0. Ipak, u kišovitom Dortmundu Christian Pulišić u 62. minuti je centaršutom pronašao Schurrlea, koji smanjuje na 2:1. Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret i u 79. minuti zaradio žuti karton.

Atletico Madrid očekivano je s 3:0 pobijedio Lokomotiv Moskvu. Igrala se 22. minuta kada je Juanfran dodao loptu za Saul Nigueza, koji ju je vukao od centra i s 25 metara fenomenalnim golom u same rašlje zabio za 1:0. Pobjedu Rojiblancosa potvrdio je Douglas Costa, koji je u drugoj minuti nastavka pospremio odbijenu loptu nakon Griezmannovog udarca za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Koke u posljednjoj minuti susreta. Šime Vrsaljko nije ni ulazio s klupe.

U velikom derbiju nekadašnja dva velika kluba, Arsenal se sa San Sira vraća s 2:0 pobjedom. Mesut Ozil u 15. minuti je uposlio Mkhitaryana, koji je odličnim i snažnim udarcem zabio za 1:0, da bi Nijemac u četvrtoj minuti sudačke nadoknade odličnom loptom pronašao Ramseyja, koji je za milimetar izbjegao zaleđe, zaobišao Donnarummu i postavio konačnih 2:0. Nikola Kalinić u igru je ušao u 62. minuti.

Francuski Lyon s minimalnih 1:0 pobijedio je moskovski CSKA na gostovanju, a jedini gol postigao je Marcelo glavom nakon kornera Memphis Depaya. Bistrović je za Ruse u igru ušao osam minuta prije kraja zamijenivši Alana Džagoeva.