[VIDEO] EL: Sarajevo iznenadilo Atalantu, poraz AZ-a, Steaua sve bliže ogledu protiv Hajduka

Odigrane su prve utakmice drugog pretkola.

Danas je četvrtak, a to već prema običaju znači i da je dan za Europsku ligu. Iza nas je uzbudljiv dan prvih utakmica drugog pretkola, u kojemu je nastupalo čak 44 Hrvata.

U remiju ruske Ufe i slovenskih Domžala vidjeli smo četiri hrvatska nogometaša. Paurević je za Ruse odigrao cijeli susret, kao i Melnjak za Slovence, dok su Morris i Mujan ostali na klupi. Susret je završio neodlučeno, 0:0. I u drugom slovenskom klubu bilo je puno Hrvata. Muić, Radić i Tomasević za Rudar iz Velenja odigrali su cijeli susret, Šimunac je u igru ušao u 69. minuti, dok je Santek ostao na klupi u porazu od Steaue iz Bukurešta 2:0. Man i Teixeira doveli su Rumunje do pobjede, a Jakoliš je za goste u igru ušao u 68. minuti.

Dante Stipica ostao je na klupi u pobjedi njegove CSKA Sofije nad austrijskom Admirom od 3:0, a Jakoliš je za goste igrao do 71. minute. Dino Škvorc odigrao je cijeli susret u minimalnoj, 1:0 pobjedi Honveda nad Progressom, a Kukoč i Lovrić ostali su na klupi. Eller, Kendes i Radaš nisu bili te sreće. Odigrali su svih 90 minuta u uvjerljivom porazu svojih albanskih Laci nad Moldama od 3:0.

Slavko Blagojević zaradio je žuti karton i odigrao cijelu utakmicu u minimalnom slavlju Žalgirisa nad Vaduzom, dok su šestorica Hrvata sa Zrinjskim samo remizirala protiv malteške Vallette. Završilo je 1:1, Barišić i Čirjak odigrali su cijeli susret, golmana Brkića zbog ozljede je u 45. minuti zamijenio Soldo, Bencun je ušao u igru u 64. minuti, dok su Barić i Lastro ostali na klupi.

Runje je odigrao cijeli susret u minimalnoj pobjedi Jagiellonije nad Rio Aveom. Završilo je 1:0, a za Portugalce Borevković je odigrao cijeli susret, dok Jambor nije ulazio u igru. Ni Luka Šimunović nije ulazio u igru u remiju Shakhtyor Soligorska i Lech Poznana (1:1), dok je Marić primio čak četiri gola u porazu Lillestroma od LASK Linza 4:0.

Bartolec je odigrao cijeli susret u minimalnoj pobjedi Nordsjaellanda protiv AIK-a golom Andersena iz 11. minute, Mance je branio svih 90 minuta u pobjedi Trenčina nad Gornikom, a Miškić i Štiglec također su odigrali cijeli susret u deklasiranju Olimpije iz Ljubljane protiv Crusadersa, završilo je čak 5:1.

Kukuruzović nije nastupio u 2:1 pobjedi St. Gallena nad norveškim Sarpsborgom, a Tatar je igrao posljednjih pet minuta u iznenađujućem remiju Sarajeva u gostima kod Atalante, 2:2. Šokantan poraz doživio je Željezničar na domaćem terenu protiv Apollona. Anton Maglica sa ciparskom momčadi pobijedio je 2:1 i odigrao cijeli susret, baš kao i Ćurjurić, Pavić i Rodin za domaćina.

Za kraj, Marin Ljubičić bio je kapetan, a Divković je odgledao susret s klupe u porazu Dunajske Strede od Dinamo Minska 3:1. Za Bjeloruse kapetan je bio Galović, dok je Dinko Trebotić ušao u igru devet minuta prije kraja.