[VIDEO] EL: Sarajevo primilo osam golova, Hajduk saznao protivnika, Domžale i Drita ispali

Poznati su svi sudionici trećeg pretkola.

Odigrane su i posljednje uzvratne utakmice drugog pretkola Europske lige i saznali smo sve sudionike trećeg pretkola. U večerašnjim utakmicama nastupilo je čak 15 hrvatskih nogometaša, od kojih je samo njih pet prošlo dalje.

Benjamin Tatar igrao je posljednjih sedam minuta u masakru, kojeg je Atalanta napravila Sarajevu. Talijani su pobijedili čak 8:0 usred BiH te suvereno prošli dalje.

Ruska Ufa remizirala je 1:1 s Domžalama te izborila treće pretkolo, a za nju je Paurević odigrao cijeli susret. Za Slovence Melnjak je odigrao cijelu utakmicu, Morris nije ulazio u igru, a Mujan je iz nje izašao u 76. minuti. I drugi slovenski klub je ispao, a riječ je o Rudaru iz Velenja, kojeg je Steaua razbila sa 4:0. Jakoliš je odigrao cijeli susret za Rumunje, koji će tako za play-off igrati protiv splitskog Hajduka, a Šantek, Šimunac i Solomun za Rudar su izašli iz igre u nastavku, dok je Tomašević odigrao cijeli susret. Ivo Iličević s Kairatom je poražen od AZ Alkmaara 2:1, no prošao je dalje s ukupnih 3:2, no nije ulazio u igru.

Dino Štiglec odigrao je cijelu utakmicu i zaradio žuti karton u remiju Olimpije iz Ljubljane i Crusadersa od 1:1, kojim su Slovenci prošli dalje. Pravu golijadu vidjeli smo u Portugalu gdje su Rio Ave i Jagiellonia remizirali 4:4 pa su Poljaci s ukupnih 5:4 prošli dalje. Borevković za Portugalce nije igrao, dok je Jambor ušao u igru u 69. minuti, a u pobjedničkoj momčadi Runje je odigrao cijeli susret.

La Fiorita (S.M.) 0:3 Spartaks Jurmala (LAT) – Ukupni rezultat 0:9

Lech Poznan (POLJ) 1:1 Shakhtyor Soligorsk (BLR) (Produžeci 2:0) – Ukupni rezultat 3:1

Sarpsborg (NOR) 1:0 St. Gallen (ŠVI) – Ukupni rezultat 2:2

Crusaders (S.I.) 1:1 Olimpija Ljubljana (SLO) – Ukupni rezultat 2:6

Radnički Niš (SRB) 2:2 Maccabi Tel-Aviv (IZR) – Ukupni rezultat 2:4

Rio Ave (POR) 4:4 Jagiellonia Byalistok (POLJ) – Ukupni rezultat 4:5

Ujpest (MAĐ) 1:3 Sevilla (ŠPA) – Ukupni rezultat 1:7

Fh Hafnarfjordur (ISL) 0:1 Hapoel Haifa (IZR) – Ukupni rezultat 1:2

Valur Reykjavik (ISL) 3:0 Santa Coloma (AND) – Ukupni rezultat 3:1