[VIDEO] EL: Senzacionalan preokret Salzburga, Arsenal i Atletico strepili do samog kraja

Poznati su svi sudionici polufinala.

Foto. UEFA Europa League / Facebook

Odigrane su uzvratne utakmice četvrtine finala Europske lige i saznali smo sve sudionike polufinala.

Unatoč vodstvu od 2:0 protiv Arsenala, moskovski CSKA nije se uspio plasirati u polufinale zbog poraza od 4:1 u prvoj utakmici. Bistrović je odigrao cijeli susret za Ruse, koji su remizirali 2:2. Prvo je Chalov golom nakon što je pokupio loptu nakon Cechove obrane Nabakinovog udarca zabio za 1:0, a zatim je i sam Nabakin zabio gol nakon odličnog udarca Golovina i loše intervencije Petra Cecha. Elneny je u 57. minuti zabio gol za Topnike, koji je opravdano zbog zaleđa poništen, no u 75. minuti Elneny je pronašao Welbecka, koji donosi toliko željeni gol u gostima za Wengereovu momčad i odvodi Topnike u polufinale. U drugoj minuti sudačke nadoknade Ramsey je potvrdio prolaz Arsenala zabivši gol za 2:2.

U najatraktivnijoj i najuzbudljivijoj utakmici večeri francuski Marseille s 5:2 pobijedio je Leipzig i nadoknadio poraz od 1:0 iz prvog susreta. Činilo se da će Nijemci s lakoćom proći dalje s obzirom da su već u drugoj minuti poveli. Augustin je nakon soloprodora uposlio Brumu, koji je doveo goste u vodstvo. Međutim, u šestoj minuti Ilsanker autogolom izjednačuje, samo tri minute kasnije Sansonova dva udarca brani Gulacsi, no Sarr dolazi na odbijenu loptu i preokreće rezultat, a Thauvin nakon slobodnog udarca Payeta zabija za 3:1. Augustin je uspio smanjiti na 3:2 u 55. minuti, no samo pet minuta kasnije Dimitri Payet nakon sjajnog soloprodora povisuje na 4:2. Konačnih 5:2 potvrdio je Sakai udarcem na prazan gol u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Lisabonski Sporting pobijedio je Atletico s minimalnih 1:0, no Rojiblancosi su zbog pobjede u prvoj utakmici prošli dalje. Jedini gol postigao je Montero glavom nakon centaršuta Fernandesa u 28. minuti, a Šime Vrsaljko odigrao je cijelo drugo poluvrijeme za goste.

Red Bull Salzburg nakon veličanstvenog preokreta sa 4:1 je pobijedio Lazio i s ukupnih 5:4 prošao dalje. Poveli su gosti golom Immobilea nakon odlične lopte Luisa Alberta u 55. minuti, no tek što se krenulo sa centra Dabbur je nakon lijepe akcije izjednačio. Tada je krenuo preokret. Prvo je u 72. minuti Berisha dodao do Haidare, koji bombom s preko 20 metara donosi preokret Salzburgu, a samo dvije minute kasnije Hee-Chan Hwang nakon pogreške gostujuće obrane povisuje na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Lainer u 76. minuti nakon kornera. Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu, a Pongračić je ostao na klupi u momčadi domaćina.

Europska liga, četvrtina finala, uzvrati:

CSKA Moskva 2:2 Arsenal (Chalov 39., Nabakin 50. / 75. Welbeck, 90+2. Ramsey) – Ukupni rezultat 3:6

Olympique de Marseille 5:2 Red Bull Leipzig (Ilsanker 6. – ag, Sarr 9., Thauvin 38., Payet 60., Sakai 90+4. / 2. Bruma, 55. Augustin) – Ukupni rezultat 4:3

Sporting Lisabon 1:0 Atletico Madrid (Montero 28.) – Ukupni rezultat 1:2

Red Bull Salzburg 4:1 Lazio (Dabbur 56., Haidara 72., Hwang 74., Lainer 76. / 55. Immobile) – Ukupni rezultat 6:5