[VIDEO] EL: Tomasov strijelac i asistent u pobjedi Astane, Milan preokrenuo Grke, poraz Celtica

Odigrane su popodnevne utakmice.

Popodnevne utakmice drugog kola Europske lige su iza nas, a vidjeli smo dosta zanimljivih rezultata. Sveukupno je nastupilo četiri Hrvata, od kojih je njih tri upisalo pobjede.

Još u prvoj utakmici dana, u skupini K, Astana je svladala Rennes 2:0, a Marin Tomasov je golom i asistencijom bio igrač utakmice.

U skupini A Tin Jedvaj ušao je u igru u 83. minuti za svoj Bayer Leverkusen, koji je sa 4:2 bio bolji od AEK-a iz Larnace.

Marin Pongračić odigrao je svih 90 minuta u velikoj pobjedi Salzburga nad bivšim prvakom Europe, Celticom. Završilo je 3:1, a Austrijanci su golovima Dabbura (dva) i Minamina došli do preokreta, nakon što je Škote u vodstvo doveo Edouard već u drugoj minuti.

Filip Ozobić u skupini E igrao je do 67. minute u domaćem, 3:0 porazu od Arsenala. Pogotke za Topnike zabili su Sokratis, Smith-Rowe i Guendouzi te je londonska momčad skočila na vrh ljestvice.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti minimalne pobjede Zuricha i Zenita te preokrete Sportinga i Milana.

Skupina A

Zurich 1:0 Ludogorets (Palsson 84.)

Bayer 04 Leverkusen 4:2 AEK Larnaca (Havertz 44., Alario 49., 88., Brandt 90+3. / 25. Trickovski, 90+1. Raspas)