[VIDEO] EL: Tomasov strijelac, uvjerljive pobjede Milana, Arsenala i Marseillea

Odigrane su popodnevne utakmice šesnaestine finala.

Nakon jučerašnjih dvoboja Lige prvaka, danas nam se vratila i Europska liga i to prvim susretima šesnaestine finala. Dakako, orijentir su prvenstveno hrvatski igrači u stranim klubovima, kojih je danas bilo napretek.

Kazahstanska Astana poražena je od lisabonskog Sportinga. Astana je i povela već u sedmoj minuti kada se Marin Tomasov odlično ubacio iza gostujuće obrane i zabio za 1:0. No, Fernandes iz kaznenog udarca u 48., Martins dvije minute kasnije te Doumbia u 56. minuti preokreću i donose pobjedu Portugalcima.

Red Bull Salzburg se s Anoete vraća s neodlučenih 2:2. Oyarzabal je autogolom doveo Austrijance u prednost, no u 57. minuti Odriozola je nakon soloprodora izjednačio. Adnan Januzaj je odlično izvedenim slobodnim udarcem preokrenuo rezultat, no Minamino je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon povratne lopte Lainera postavio konačnih 2:2. Za goste je Duje Ćaleta-Car odigrao cijeli susret i zaradio žuti karton, dok je Pongračić u igru ušao u 71. minuti.

Lukić nije ulazio u susret u porazu svoje Brage kod Marseillea 3:0 pogotcima Thauvina i dva puta Germaina, a Vedran Ćorluka također je ostao na klupi u pobjedi Lokomotiv Moskve nad Nicom 3:2. Dva gola za domaćine zabio je Mario Balotelli, a hat-trick za goste Fernandes. Ni Mario Pašalić nije zaigrao u porazu moskovskog Spartaka protiv Athletic Bilbaa 3:1.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti identične 3:0 pobjede Milana i Arsenala na gostovanjima kod Ludogoretsa i Ostersundsa, dok je Borussia Dortmund u dramatičnoj završnici stigla do 3:2 pobjede protiv Atalante.

Europska liga, šesnaestina finala, prvi susreti:

Astana 1:3 Sporting Lisabon (Tomasov 7. / 48. – 11m Fernanades, 50. Martins, 56. Doumbia)

Olympique Marseille 3:0 Braga (Germain 4., 69., Thauvin 74.)

Nice 2:3 Lokomotiv Moskva (Balotelli 4., 28. / 45. – 11m, 69., 77. Fernandes)

Real Sociedad 2:2 Salzburg (Odriozola 57., Januzaj 80. / 27. – ag Oyarzabal, 90+4. Minamino)

Spartak Moskva 1:3 Athletic Bilbao (Adriano 60. / 22., 39. Aduriz, 45+3. – ag Kutepov)

Borussia Dortmund 3:2 Atalanta (Schurrle 30., Batshuayi 65., 90+1. / 51., 56. Iličić)

Ludogorets 0:3 Milan (45. Cutrone, 64. – 11m Rodriguez, 90+2. Borini)

Ostersunds 0:3 Arsenal (13. Monreal, 24. – ag Papagiannopoulos, 58. Ozil)