[VIDEO] EL: Turčin zabio za Široki, Melnjak za Domžale, a Mance za Trenčin

Tri hrvatska nogometaša postigla su pogotke večeras.

Nakon što je Osijek remizirao 1:1 s Petrocubom iz Moldavije, odigrane su i večernje utakmice prvog pretkola Europske lige, a u članku ćemo se orijentirati na hrvatske nogometaše, koji su nastupili večeras.

Dante Stipica nije branio u pobjedi svoje CSKA Sofije od 1:0 nad Rigom, za koju je Šarić odigrao cijeli susret. Čak deset Hrvata igralo je u utakmici Širokog Brijega i Domžala, koja je završila 2:2. Za BiH momčad Turčin je zabio gol, a za Slovence Melnjak, dok su Bagarić, Begonja, Kovačić i Matić odigrali cijelu utakmicu za Široki. Čabraja je ušao u igru u 46. minuti, dok je Perković ostao na klupi. Mujan je za Domžale u igru ušao u 76. minuti, dok je Morris ostao na klupi.

Antonio Mance zabio je drugi gol u 2:0 pobjedi Trenčina nad Budućnosti iz Podgorice, a Bartolec je odigrao cijeli susret u minimalnoj pobjedi Nordsjaellanda na gostovanju kod Cliftonvillea. Također, Katić je odigrao svih 90 minuta u 2:0 pobjedi Rangersa protiv makedonskog Shkupija, kao i kapetan Ljubičić za Dunajsku Stredu u remiju nad Dinamom iz Tbilisija te Brtan u porazu Nomme Kaljua kod Stjarnana 3:0.

Stumbras (LIT) 1:0 Apollon Limassol (CIP)

CSKA Sofia (BUG) 1:0 Riga (LAT)

B36 Torshavn (F.O.) 0:0 Titograd (C.G.)

Gornik Zabrze (POLJ) 1:0 Zaria Balti (MOL)

Racing Luxembourg (LUX) 0:2 Viitorul (RUM)

Široki Brijeg (BiH) 2:2 Domžale (SLO)

Engordany (AND) 0:3 Kairat Almaty (KAZ)

IBV Vestmannaeyjar (ISL) 0:4 Sarpsborg (NOR)

Shamrock Rovers (IRS) 0:1 AIK Stockholm (ŠVE)

Rudar Pljevlja (C.G.) 0:3 Partizan (SRB)