[VIDEO] EL: U skupini E sve odlučeno, loša večer Evertona

Milan visokom pobjedom prošao u nastavak natjecanja. Lyon i Atalanta uvjerljivi u skupini E, u skupini F odlučivat će posljednje kolo.

Odigrane su pretposljednje utakmice u skupini D Europske lige, u kojoj nastupa hrvatski prvak Rijeka. Talijanski Milan ugostio je Austriju iz Beča i praktički već u prvom poluvremenu osigurao novu pobjedu. Gosti iz Austrije poveli su iz kontranapada, kojeg je uspješno završio Christoph Monschein. Nakon zaostatka probudili su se Talijani i preokrenuli rezultat u svoju korist, pogotke su zabili Ricardo Rodriguez, Andre Silva i Patrick Cutrone. Nogometaši Milana nisu stali i u drugom dijelu poluvremena zabili su još dva pogotka te osigurali prvo mjesto u skupini. Portugalac Andre Silva u 70. minuti dobro se snašao s loptom u kaznenom prostoru i zabio drugi pogodak na utakmici. U sudačkoj nadoknadi pobjedu Milana rezultatom 5:1 potvrdio je Cutrone. Rijeka je nakon sjajnog prvog poluvremena u drugom dijelu popustila i podijelila bodove s Grčkim AEK-om, završilo je rezultatom 2:2.

U skupini E poslije večerašnjih susreta poznati su putnici u nastavak natjecanja, prolazak su osigurali Lyon i Atalanta. Francuski Lyon na svom terenu dočekao je Apollon sa Cipra i upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:0. Francuzi su u oba poluvremena postigli po dva zgoditka, za 2:0 u prvom djelu pobrinuli su se Mouctar Diakhaby i Nabil Fekir. Treću pobjedu u skupini u nastavku osigurali su Mariano Diaz te Myziane Maolida.

Atalanta je gostovala u Engleskoj kod Evertona i stigla do uvjerljive pobjede 1:5. Vodstvo na poluvremenu Talijanima je pogotkom osigurao Bryan Cristante. U nastavku su gledatelji vidjeli još pet pogodaka, od toga četiri u mreži Evertona. Odmah nakon izlaska iz svlačionica kazneni udarac nije iskoristio Gomez. Unatoč tome gosti dolaze do povećanja vodstva, ponovo je zabio Cristante. Engleze je u igru vratio Sandro Ramirez u 71. minuti, no u nastavku domaćin prima još tri pogotka, sve u posljednjim minutama susreta. Strijelci su bili Robin Gosens i Andreas Cornelius, koji je bio uspješan dvaput. Momčad Nikole Vlašića ostaje na posljednjem mjestu skupine s jednim osvojenim bodom.

Prva utakmica skupine F odigrana je u ranijem terminu zbog niskih temperatura u Moskvi. Domaći Lokomotiv ugostio je izravnog protivnika za prolazak grupne faze, danski Kopenhagen. Ruse je u vodstvo doveo Jefferson Farfan u 17. minuti, u prilici se našao nakon nekoliko dodavanja u kaznenom prostoru. Četrnaest minuta kasnije Danci su izjednačili sjajnim pogotkom Slovenca Benjamina Verbiča. U šestoj minuti nastavka utakmice Farfan se ponovo najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju i zabio za važnu pobjedu. Lokomotiv je drugom pobjedom u ovom natjecanju na drugom mjestu u skupini.

Susret između Sheriffa iz Tiraspola i Češkog Zlina odigran je u večernjem terminu, minimalnu pobjedu upisali su Moldavci i skočili na prvo mjesto u skupini. Sheriff je slavio pogotkom Brazilca Jaira u 11. minuti utakmice, kada je nakon ubačaja izbacio obranu gostiju i sigurno zabio. U posljednjem kolu Sheriff će prolazak u daljnju fazu natjecanja tražiti na gostovanju kod Kopenhagena.