[VIDEO] EL: Uvjerljive pobjede Nice, Steaue, Zenita i Real Sociedada, povijesni trijumf Ostersunda

Danas je započela grupna faza natjecanja Europske lige, a odigrane su utakmice prvog kola u skupinama G – L, čime je zaključen i ovaj večernji dio. U članku smo se ponajviše orijentirali na one utakmice u kojima su sudjelovali i hrvatski igrači, a igrali su u četiri susreta.

U skupini G Diego Živulić nije se proslavio sa svojom Viktorijom Plzen, koja je u Bukureštu poražena od Steaue 3:0. Krvnik za goste bio je Budescu, koji je u 21. minuti uspješno realizirao najstrožu kaznu, a u 44. minuti nakon odlične okomite lopte Alibeca lobom povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je kapetan Denis Alibec iz odlično izvedenog slobodnog udarca u 73. minuti. Živulić je igrao do 61. minute.

Skupina I ponudila nam je susret Vitorie Guimaraes i Salzburga, za kojeg je Duje Ćaleta-Car odigrao svih 90 minuta. Završilo je 1:1, a domaćini su došli u vodstvo preko Pedraa, koji je glavom zabio za prednost Portugalaca. Ipak, u 45. minuti Valon Berisha iskoristio je centaršut Samassekoua i izjednačio te donio bod Austrijancima.

U drugoj utakmici ove skupine Petar Filipović nije ulazio u igru u gostujućem porazu Konyaspora od Marseillea 1:0. Jedini gol pao je u 48. minuti, a za njega je zaslužan Rami, koji je glavom iskoristio korner Payeta i zabio za pobjedu.

Veliku pobjedu u skupini K upisao je talijanski Lazio, koji je srušio Vitesse 3:2. Slovenac Tim Matavž nakon prizemnog centaršuta Rashice u 33. minuti načeo je goste. Parolo je u 51. minuti izjednačio krasnim poluvolejom, no u 57. minuti Rashica je prizemno centrirao, a Linssen donio novo vodstvo Vitesseu. Ipak, Felipe Caicedo u 67. minuti je petom proigrao Ciro Immobilea, koji je zabio za remi, dok je pobjedu Rimljanima donio Murgia 15 minuta prije kraja. Vargić je za goste cijeli susret proveo na klupi.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti remi Crvene Zvezde s BATE Borisovim, zatim uvjerljive pobjede Nice, Zenita i Real Sociedada, preokret Arsenala protiv Kolna te prvu, povijesnu pobjedu debitanta u ovom natjecanju, švedskog Ostersunda, koji je s 2:0 u Ukrajini pobijedio Zoryju.