[VIDEO] EL: Vrsaljkov Atletico osvojio naslov, Griezmann odlučio finale

Rojiblancosi su nadigrali Francuze i zasluženo osvojili naslov.

Dvije potpuno različite nogometne filozofije sastale su se na Parc Olympique Lyonnais u Decines-Charpieu u finalu Europske nogometne lige. Marseille i Atletico Madrid pred punim tribinama odigrali su veliko finale u kojem su Španjolci pobjedom od 3:0 osvojili i svoj treći naslov pobjednika Europske lige, nakon 2010. i 2012. godine.

Već u četvrtoj minuti Dimitri Payet fenomenalnim proigravanjem pronašao je Valere Germaina, koji se našao sam pred Oblakom, no pucao je daleko preko gola. Rami je samo dvije minute kasnije nakon odbijene lopte iz slobodnog udarca pucao pored gola, baš kao i Sarr u 12. minuti. Prvu priliku Španjolci su imali preko Kokea, koji je u 15. minuti atraktivno pokušao poluvolejom, no otišlo je pored gola. Francuzi su u potpunosti dominirali terenom i imali 61 posto posjeda lopte te neočekivano pritisnuli Rojiblancose od samog početka.

I onda, nakon katastrofalne pogreške Atletico dolazi u vodstvo. Luiz Gustavo vratio je loptu do svog vratara, koji je ispucao ravno do Anguisse, a on užasnim primanjem lopte poklonio ju Gabiju, koji pronalazi Griezmanna, a Francuz se našao sam ispred Mandande i prevario ga za prednost. Bio je to Antoineov peti gol u osam utakmica ovosezonske Europske lige. Mogao je Ocampos već u 23. minuti izjednačiti, no glavom je pogodio vanjski dio mreže.

U 32. minuti šok za ljubitelje Marseillea, Dimitri Payet morao je napustiti igru zbog ozljede stražnje lože. Najboljeg igrača Marseillea zamijenio je Lopez, a do kraja prvog dijela većih prilika nije bilo pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0 i to iz jedinog udarca Španjolaca u okvir.

Šime Vrsaljko u prvom dijelu zaradio je žuti karton pa ga je u prvoj minuti nastavka zamijenio Juanfran. Kiša je počela pljuštati prije samog početka nastavka, a u 49. minuti Atletico rješava pitanje pobjednika. Koke je odličnom loptom pronašao Griezmanna, koji se ubacio iz drugog plana i potkopao loptu ispred Mandande za prednost od 2:0. Nakon kornera u 53. minuti Godin je glavom pogodio vanjski dio mreže, nakon čega dugo nismo vidjeli priliku, sve do 70. minute kada Kokeov udarac u korner izbija Mandanda.

Devet minuta prije kraja Marseille je imao najbolju priliku na susretu. Nakon centaršuta Grk Konstantinos Mitroglou glavom je pogodio stativu, a lopta se šetala po crti. Do kraja susreta Oblak je upisao prvu obranu nakon udarca Amavija, a minutu prije kraja Gabi je riješio pitanje pobjednika. Sve je počelo od Griezmanna, koji je pronašao Diega Costu. Brazilac je povratnom loptom uposlio Kokea, koji gura loptu za Gabija, a on postavlja konačnih 3:0. Bjorn Kuipers podijelio je čak pet žutih kartona, osim Vrsaljka, za Atletico ga je zaradio i Lucas, a kod Francuza požutjeli su Amavi, Gustavo i N’Jie.