[VIDEO] EL: Zvezda i Ostersund prošli dalje, Ivanović škaricama srušio Real Sociedad

Odigrane su posljednje utakmice šestog kola Europske lige u skupinama H, J i L i saznali smo sudionike šesnaestine finala iz tih grupa.

U skupini H Arsenal je još prije dva kola osigurao prvo mjesto, kojega je danas samo potvrdio deklasiravši BATE Borisov 6:0. Jurica Buljat nije ulazio za goste, koji su kapitulirali već u 11. minuti kada je Debuchy sjajnim udarcem zabio za 1:0. Theo Walcott u 37. minuti je povisio na 2:0, a isti igrač šest minuta kasnije je uposlio Wilsherea, koji zabija za 3:0. Polyakov je u 51. minuti postigao autogol, Giroud u 64. minuti uspješno realizirao najstrožu kaznu, a konačnih 6:0 postavio je Elneny nakon Wilshereove lopte, udarcem iz prve u 74. minuti. Crvena Zvezda minimalnom pobjedom nad Kolnom izborila je knock-out fazu natjecanja. Jedini gol postigao je Srnić nakon prizemne lopte Rodića u 22. minuti.

Švedski Ostersund remijem je zaključio bajkovit nastup u skupini J. Protiv Herthe je završilo 1:1, iako su poveli lijepim pogotkom Papagiannopoulosa iz 58. minute. Ipak, samo tri minute kasnije Pekarik je iskoristio dodavanje Mittelstadta i donio bod Nijemcima. Remi Šveđana iskoristio je Athletic Bilbao i pobjedom u Luhansku protiv Zoryje osigurao prvo mjesto. Aduriz je u 70. minuti glavom nakon slobodnog udarca Susaete doveo Baske u vodstvo, a četiri minute prije kraja Garcia je postavio konačnih 2:0 nakon još jednog prekida.

U konačnici, u skupini L Zenit je s 3:1 pobijedio Real Sociedad i osigurao prvo mjesto. Poveli su Rusi nakon što je Erokhin u 35. minuti iskoristio odbijenu loptu nakon pokušaja Rigonija, no Willian Jose u 58. minuti je nakon prizemnog centaršuta Adnana Januzaja izjednačio. Ipak, samo šest minuta kasnije Branislav Ivanović vraća Rusima vodstvo fantastičnim škaricama, da bi konačnih 3:1 i potvrdu prvog mjesta osigurao Paredes pet minuta prije kraja. U utakmici igranoj za prestiž Vardar i Rosenborg remizirali su 1:1, za Makedonce je zabio Ytalo, a za goste Bendtner iz kaznenog udarca.

Europska liga, šesto kolo:

Skupina H

Arsenal 6:0 BATE Borisov (Debuchy 11., Walcott 37., Wilshere 43., Polyakov 51. – ag, Giroud 64. – 11m, Elneny 75.)

Crvena Zvezda 1:0 Koln (Srnić 22.)

Skupina J

Hertha Berlin 1:1 Ostersund (Pekarik 61. / 58. Papagiannopoulos)

Zorya Luhansk 0:2 Athletic Bilbao (70. Aduriz, 86. Garcia)

Skupina L

Real Sociedad 1:3 Zenit St. Petersburg (Jose 58. / 35. Erokhin, 64. Ivanović, 85. Paredes)

Vardar 1:1 Rosenborg (Ytalo 9. / 45+1. – 11m Bendtner)