[VIDEO] EP Rukomet: Dodatne muke za Hrvatsku, Šveđani deklasirali Bjeloruse i preskočili Kauboje!

Palicka je ponovno bio fenomenalan.

Foto. Expressen.se

U posljednjoj utakmici trećeg kola novooformljene skupine 1 Europskog rukometnog prvenstva Švedska je igrala protiv Bjelorusije u utakmici koju je morala pobijediti, ukoliko je željela ostati u igri za polufinale. U Areni Zagreb Blagult je deklasirao Bjeloruse 29:20 i time preskočio Hrvatsku zbog pobjede u međusobnom susretu.

Jerry Tollbring doveo je Šveđane u vodstvo, a u šestoj minuti preko Lagergrena već je bilo dva gola prednosti. Tri minute kasnije nakon golova Jespera Nielsena i Niclasa Ekberga Šveđani su otišli na +4, a do 17. minute od pet bjeloruskih postignutih pogodaka, Karalek ih je zabio tri. No, nakon što je Bjelorusija smanjila na 9:7, ponajviše zahvaljujući čak pet obrana Matskevicha, Kristjan Andresson pozvao je prvu minutu predaha.

Predah je urodio plodom, Wanne je zabio dva uzastopna gola, Palicka se razbranio, a Lagergren ostao stopostotan (četiri gola iz četiri pokušaja) i Švedska je po prvi put došla do pet pogodaka prednosti, 15:10 bilo je na semaforu u 26. minuti kada su Bjelorusi pozvali time-out. Do odmora Skandinavci su zadržali prednost i na odmoru imali ugodnih 16:11.

Šveđani nastavak otvaraju s dva uzastopna isključenja, što Bjelorusi koriste i serijom 3-0 smanjuju na 16:14. Međutim, Šveđani serijom od 4-0 odvodi Šveđane na nedostižnih šest pogodaka prednosti, 20:14. U jednom trenutku prednost je bila i plus deset, 27:17, a u konačnici je završilo 29:20. Igračem utakmice proglašen je Andreas Palicka, s nevjerojatnih 20 obrana.

Švedska – Bjelorusija, 29:20, Arena Zagreb, Zagreb, 6 500 gledatelja

Švedska – Appelgren (0 obrana), Palicka (20 obrane, 1 gol), Lagergren i Wanne 4, Gottfridsson, Jakobsson i Nielsen 3, Ekberg, Jeppsson i Zachrisson 2, Henningsson, Nilsson, Pettersson i Tollbring 1, Arnesson, Darj

Bjelorusija – Matskevich (13 obrana), Saldatsenka (2 obrana), Karalek i Kulesh 4, Gayduchenko i Rutenka 3, Karvatski i Yurynok 2, Aliokhin i Pukhouski 1, Babichev, Baranau, Bokhan, Padshyvalau, Tsitou

Isključenja: Švedska 8 min, Bjelorusija 8 min

Sedmerci: Švedska – (0/0); Bjelorusija – (0/2)