[VIDEO] EP U17: Nizozemska nakon jedanaesteraca do naslova!

Treće zlato za Nizozemsku.

Treći put u svojoj povijesti i prvi put nakon 2012. godine Nizozemska je osvojila naslov pobjednika Europskog U17 prvenstva. U finalu igranom na New York Stadium u Rotherhamu pobijedili su Italiju rezultatom 2:2 i boljim izvođenjem jedanaesteraca, 4:1.

Svi golovi pali su u nastavku. Redan je u 46. minuti uposlio Madura, koji donosi prednost Nizozemcima, no u razdoblju od samo dvije minute Ricci prvo izjednačuje, a zatim Riccardi preokreće rezultat. Ipak, šest minuta prije kraja Brobbey koristi grešku talijanske obrane i nakon centaršuta Ihattarena izjednačuje i odvodi susret u jedanaesterce.

U njima je Koorevaar obranio pokušaje Arminija i Verganija, a svi nizozemski igrači bili su precizni za veliko slavlje.