[VIDEO] EP U19: Englezi uvjerljivi, Nizozemska deklasirala Njemačku

Odigrane su i prve dvije utakmice skupine B na Europskom U19 prvenstvu u Gruziji.

U prvoj utakmici dana Engleska je očekivano s 2:0 pobijedila Bugarsku. Već u prvoj minuti Sterling je probio desnu stranu i prizemno centrirao, a Mount poluvolejom zabio za prednost Engleske. Tri Lava pobjedu su osigurala u 48. minuti. Brereton je uposlio Sessegnona, koji je prošao kroz dvojicu i postavio konačnih 2:0.

U drugom susretu Nizozemska je nakon preokreta razbila Njemačku 4:1. Mreže su mirovale u prvom dijelu, da bi u prvoj minuti nastavka Elf u vodstvo doveo Barkok. Tada je krenuo show Piroea, koji je u točno pola sata postigao hat-trick. Prvo je u 49. minuti nakon kornera glavom izjednačio, da bi u 65. minuti nakon novog kornera glavom preokrenuo rezultat i doveo Nizozemce u vodstvo. U 79. minuti isti igrač izbjegao je zamku za zaleđe i preciznim udarcem povisio na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Grot udarcem u same rašlje u prvoj minuti sudačke nadoknade.