[VIDEO] EP U19: Natjecanje započelo pobjedom viceprvaka nad Norveškom i neviđenim golom!

Započelo je još jedno Uefino natjecanje.

Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji završeno je trijumfom francuske nogometne reprezentacije i visokom 4:2 pobjedom u finalu u Moskvi. Nije prošao ni jedan dan, a pred nama je novo natjecanje, Europsko U19 prvenstvo u Finskoj.

Prvi susret u skupini A odigrali su Norveška i Portugal, a viceprvaci su pobijedili 3:1. Prvu priliku propustio je Quina, koji je već u sedmoj minuti pucao pored gola. Uslijedilo je nekoliko obranjenih udaraca od strane norveškog golmana Lunda, prije nego je u 24. minuti Francisco Trincao primio loptu od Florentina te s ruba kaznenog prostora zabio za prednost Portugala.

Uslijedila je kratka terenska inicijativa Skandinavaca, no bez pravih prilika, da bi četiri minute prije odmora Miguel Luis fenomenalnim, nevjerojatnim udarcem iskosa s preko 25 metara zabio gol za 2:0.

U nastavku je Norveška krenula po sve ili ništa i gotovo došla do gola u 65. minuti, no Ostigard je pucao preko gola. Ipak, osam minuta prije kraja Eman Marković prošao je kroz dvojicu stopera protivnika te smanjio na 2:1.

Ipak, zadnju riječ imali su Portugalci. Nakon što je u 88. minuti Haland pogodio stativu, Portugalci su se trgnuli te još jednim golom Trincaa u trećoj minuti sudačke nadoknade postavili konačnih 3:1.

Norveška (5-2-3)

Faye – Mickelson, Fredriksen, Horn, Ostigard, Kitolano – Svendsen (Christensen 55′), Vetlesen – Brynhildsen (Hauge 70′), Haland, Nordli (Marković 55′, 82.)

Portugal (4-3-3)

Costa – T. Correia, Queiros, R. Correia, Vinagre – Luis (41.), Florentino, Quina (Santos 84′) – Trincao (24., 90+3.), Gomes (Balde 80′), Jota (Dju 72′)

Vrijedi spomenuti i da naslov prvaka brani reprezentacija Engleske, koja je u prošlogodišnjem finalu pogotcima Sulimana i Nmeche s 2:1 bila bolja od Portugala, dok su u polufinalu ispali Nizozemska i Češka, kojih nema na ovogodišnjem Euru.