EP U19: Nizozemska posljednji polufinalist, Njemačka ispala već u grupnoj fazi

Završene su i posljednje utakmice trećeg kola skupine B na Europskom U19 prvenstvu, čime je zaključena grupna faza natjecanja i poznato je svih četiri sudionika polufinala.

Iako je Engleska još u prošlom kolu osigurala prolaz dalje i u ovom je upisala pobjedu i time ostala jedina momčad, koja je u sve tri utakmice upisala pobjedu. Sa 4:1 pao je Elf, koji je tako ispao iz natjecanja već u grupnoj fazi, baš kao i lani. Prvi gol Njemačka je primila u 52. minuti, nakon što je Brereton uspješno realizirao kazneni udarac. Svega osam minuta kasnije isti igrač na asistenciju Mounta povisio je na 2:0, a tračak nade Njemačkoj je donio Warschewski, koji je iskoristio prizemni centaršut Saglama u 76. minuti. Ipak, Sessegnon je s dva pogotka poluvolejom i kroz noge Bansena u posljednjih devet minuta istaknuo kandidaturu za igrača natjecanja i donio Tri Lava novu pobjedu.

U drugom susretu Nizozemska je remizirala s Bugarskom 1:1, što joj je bilo dovoljno za osiguranje drugog mjesta. I u ovoj utakmici golovi su pali u drugom poluvremenu. Prvo je u 50. minuti Kongolo uz pomoć vratnice doveo Nizozemce u vodstvo, da bi samo pet minuta kasnije Yanev iz slobodnog udarca pronašao Ruseva, koji je zabio prvi bugarski gol na ovom natjecanju i donio prvi, povijesni bod za Bugare.

Time smo saznali i parove polufinala, koji su na rasporedu u srijedu, 12. srpnja, a sastaju se Portugal i Nizozemska te Engleska i Češka.

EP, U19, treće kolo, skupina B:

Engleska 3:1 Njemačka (Brereton 52. – 11m, 64., Sessegnon 81., 85. / 76. Warschewski)

Nizozemska 1:1 Bugarska (Kongolo 50. / 55. Rusev)