[VIDEO] EP U19: Portugal i Engleska minimalnim pobjedama do finala

Portugal i Engleska finalisti su Europskog U19 prvenstva u Gruziji, nakon što su u današnjim utakmicama polufinala očekivano pobijedili svoje protivnike.

U prvom polufinalu igranom na David Petriashvili stadionu u Tbilisiju Portugal je s minimalnih 1:0 pobijedio Nizozemsku. Portugalci su bili bolji tijekom cijelog susreta, a svoju dominaciju potvrdili su u 24. minuti. Dju je uposlio Fernandesa, koji je prošao dvojicu igrača i s 15 metara prizemno pucao. Golman Nizozemaca Bijlow katastrofalno je reagirao i dozvolio da mu lopta prođe ispod ruke i završi u mreži, što se ispostavilo i jedinim pogotkom na susretu.

Mikheil Meskhi Stadioni u istome gradu, koji će također biti i domaćin finala, ugostio je danas Englesku i najveću senzaciju ovog natjecanja Češku. Tri Lava su puno od očekivanog upisali pobjedu protiv vrlo dobrih Čeha. Završilo je 1:0, a jedini gol pao je u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela. Tada je Edwards izborio malo prostora na desnoj strani i prizemno centrirao, a Nmecha uz bližu vratnicu petom donio Englezima finale.

Veliko finale između Portugala i Engleske na rasporedu je u subotu 15. srpnja u 18 sati.