[VIDEO] EP U19: Portugal nakon drame i produžetaka pobijedio Italiju i osvojio naslov!

Portugalci su četvrti put u povijesti osvojili naslov.

Italija i Portugal odigrali su finale Europskog U19 prvenstva na OmaSP Stadion u finskom Seinajokiju. Ove dvije reprezentacije već su se sastale u grupnoj fazi kada su Talijani pobijedili 3:2, a danas su viceprvaci Europe postali i prvaci pobijedivši Italiju nakon produžetaka sa 4:3.

Taman kad smo pomislili da će se prvi dio završiti bez pogodaka, ukazao se Joao Filipe Jota, koji je iskoristio dodavanje Francisca i kroz ruke Plizzarija doveo Portugalce u vodstvo. Viceprvaci Europe bili su puno bolji i konstantno napadali, a kada je Francisco prizemnim udarcem povisio na 2:0 u 72. minuti, izgledalo je kao da će Portugal osvojiti naslov.

Međutim, tada se ukazala zamjena u vidu Keana. Džoker s klupe prvo je u 75. minuti smanjio na 2:1 prizemnim udarcem uz samu stativu, da bi samo minutu kasnije na gotovo identično mjesto pogodio za 2:2 nakon centaršuta Zaniola i odveo susret u produžetke.

I tada je uslijedila prava drama. U 104. minuti odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora Jota je svojim drugim pogotkom vratio vodstvo Portugalu, da bi u 107. minuti Scamacca nakon duge akcije i rukometnog prebrojavanja nakon centaršuta Marcuccija glavom izjednačio na 3:3.

No, ni tu nije bio kraj pogocima. Pedro Correia, koji je ušao u produžetku, je nakon akcije od četiri dodira otkako su Portugalci krenuli sa centra, nakon okreta poentirao za pobjedu. Bio je to četvrti portugalski naslov i prvi nakon 1999. godine kada su u finalu, simbolično, također pobijedili Italiju 1:0 golom Pinta.