[VIDEO] EP U19: Portugal prvi polufinalist, novi poraz Švedske

Odigrane su dvije utakmice drugog kola skupine A Europskog U19 prvenstva i saznali smo prvog sudionika polufinala.

U ranije odigranom susretu domaća momčad Gruzije s 2:1 pobijedila je debitante iz Švedske. Već u trećoj minuti Kokhreidze je iskoristio pogrešku gostujuće obrane te se sjurio u kazneni prostor i ispod same grede zabio za prednost domaćina. U 31. minuti Chakvetadze je povukao tri na dva kontru i sam ju završio odličnim lobom za 2:0. Tračak nade Blagultu donio je Gyokeres, koji je u 47. minuti iskoristio prizemni centaršut i smanjio na 2:1. Ipak, Skandinavci do kraja susreta nisu stigli do izjednačenja i time su ispali iz svih mogućih kombinacija za polufinale.

A prvi polufinalist ovog natjecanja momčad je Portugala, koja je u drugom susretu također s 2:1 bila bolja od Češke. U 35. minuti Dju je iskoristio fenomenalni prizemni centaršut Quine i doveo Portugalce u vodstvo, no svega pet minuta kasnije Graiciar je nakon centaršuta Holika izjednačio. Ipak, u 74. minuti Rui Pedro pobjegao je kapetanu Chalušu i glavom osigurao Portugalu polufinale.