[VIDEO] EP U21: Njemačka eurogolom Weisera pobijedila Španjolsku u finalu

Na Cracovia Stadium u Krakowu odigrano je veliko finale Europskog U21 prvenstva, u kojem su se sastale Njemačka i Španjolska. Njemačka je upisala minimalnu 1:0 pobjedu i drugi put nakon 2009. godine osvojila naslov.

Iako su Španjolci preuzeli terensku inicijativu na samom početku, Njemačka je prva uputila udarac, no Meyer je glavom nakon centaršuta u sedmoj minuti pogodio stativu. Tri minute kasnije Arnold je pucao pored gola, a prvu priliku Furija je imala u 13. minuti, no Bellerin je nakon centaršuta glavom također pucao pored gola.

U 16. minuti Gnabry je pogodio vanjski dio mreže, a istom igraču pet minuta kasnije Arrizabalaga je obranio udarac. Uslijedila su dva bezopasna pokušaja glavom Španjolaca, Nigueza i Merea, da bi u 40. minuti nakon kombinacije iz outa Toljan centrirao, a Weiser glavom lobao Arrizabalagu i na odmor se otišlo s prednošću Njemačke.

Elf je u nastavak krenuo vrlo agresivno i u prvih šest minuta zaradio tri žuta kartona. U 57. minuti Pollersbeck je imao prvu intervenciju na susretu, kad je obranio Niguezov pokušaj s ruba kaznenog prostora. Tri minute kasnije Gnabry je prošao po lijevoj strani, no Arrizabalaga je obranio njegov pokušaj.

Dani Ceballos je u 73. minuti prošao kroz sredinu, no s 20 metara pucao je zamalo pored gola. Iako je Furija pritiskala, do izjednačujućeg gola nije uspjela doći i Nijemci su osvojili naslov.