[VIDEO] EP U21: Saul Niguez hat-trickom izbacio Italiju i odveo Španjolsku u finale

Nakon što je u popodnevnom terminu Njemačka boljim izvođenjem jedanaesteraca izborila finale Europskog U21 prvenstva pobjedom nad Engleskom, upravo je završilo i drugo polufinale. U finalu prije finala sastale su se Španjolska i Italija, a Furija je pobijedila 3:1 i zakazala finale s Elfom u petak.

Nakon početnog ispitivanja snaga Španjolska je preuzela terensku inicijativu, a prvi udarac imao je Deulofeu u 20. minuti, no Donnarumma je bio siguran. Dvije minute kasnije Pellegrini je na drugoj strani pucao, no i Arrizabalaga je upisao lijepu obranu.

Uslijedila su dva dalekometna, ali bezopasna pokušaja Nigueza i Sandra, prije nego što je Arrizabalaga na drugoj strani obranio pokušaj Petagne i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Iz prve prave prilike u nastavku Furija je povela. Igrala se 53. minuta kad je Ceballos prošao kroz dvojicu i dodao za Nigueza, koji lijepo odmjerenim udarcem zabija svoj treći gol u trećem nastupu na ovom Euru za prednost Španjolske. Samo pet minuta kasnije Ceballos je lijepo prošao Gagliardinija, koji ga s leđa ruši i zarađuje drugi žuti, isključujući crveni karton.

Međutim, Gli Azurri se tada bude i u 62. minuti Bernardeschi nakon soloprodora udarcem ispod Arrizabalagine rukavice izjednačuje. Ipak, Saul Niguez večeras je bio nezaustavljiv. Samo tri minute kasnije udarcem s 30 metara svladao je Donnarummu i vratio vodstvo Španjolcima.

Mogao je Asensio staviti točku na i u 72. minuti, no pucao je zamalo pored gola. Ipak, ponovno se ukazao Saul Niguez. U 75. minuti nakon odlične tiki-taka akcije Asensio je ušao u kazneni prostor i prizemnom povratnom loptom pronašao Nigueza, koji svojim hat-trickom postavlja konačnih 3:1.