[Video] Eurocup: Cedevita doživjela neugodan poraz na gostovanju

Cedevita će ipak morati strepiti za prolazak dalje.

Cedevita je u 8. kolu Eurocupa gostovala kod MoraBanc Andorre i upisala četvrti poraz u ovom natjecanju. Domaći su na kraju slavili 78:71 i tako se približili prvaku Hrvatske na jednu pobjedu (3-5).

U izjednačenoj borbi u većem dijelu utakmice nitko nije imao osjetniju prednost. Andorra je tako na poluvremenu imala ‘otvorenih’ +3. U drugom dijelu Cedevita je u nekoliko navrata stigla i do minimalne prednosti, no nisu se uspjeli odvojiti. Ključni trenuci dvoboja dogodili su se početkom zadnje četvrtine. Domaćini su se u jednom trenutku domogli prednosti od 14 poena, što naš predstavnik više nije uspio okrenuti. U pobjedničkom sastavu izdvojio se Slovenac Jaka Blažić s 15 poena, dok je za Cedevitu isti učinak upisao Will Cherry.

Cedevita za tjedan dana gostuje kod Unicsa iz Kazana, a grupni dio natjecanja završava protiv posljednjeplasiranog Levalloisa.