[Video] Eurocup: Cedevita nadoknadila -14 s poluvremena i nakon produžetaka slavila!

Kod Cedevite fantastičan je bio Roko Leni Ukić s 27 poena, Nichols je dodao 20, a Cherry 15.

Cedevita je u nevjerojatnoj i uzbudljivoj utakmici svladala dosad neporaženu Darussafaku nakon produžetaka s 89:83 (13-17, 14-24, 19-14, 30-21; 13-9) u sklopu sedmog kola Eurocupa.

Cedevita je slavila velikim preokretog protiv turskog kluba u utakmici u kojoj su postigli čak 12 trica te tako došli do četvrte pobjede u grupi A. Zagrebačka momčad jako je blizu plasmanu u drugi krug jer su trenutno treći na ljestvici, a prva četiri kluba nastavljaju natjecanje. Do kraja je ostalo još tri kola.

Darussafaka je vodila tokom čitavog susreta, sve do posljednjih trenutaka četvrte četvrtine. Na poluvrijeme su Turci otišli s 14 koševa prednosti, da bi već u trećoj četvrtini otišli na najvećih 17 koševa prednosti (27:44). Međutim, hrabri domaćini se nisu predavali zbog čega su na koncu i nagrađeni pobjedom nakon produžetaka. Will Cherry je postigao ključnu tricu za prvo izjednačenje na utakmici 71:71 dvije i pol minute prije kraja, da bi potom isti igrač osam sekundi prije kraja utakmice postigao koš za 76:76. Mogao je Cherry donijeti i pobjedu u regularnom vremenu, ali nije iskoristio posljednji napad na utakmici.

Domaćini su se pokazali psihički jačima od Turaka u produžecima. Prvo su poveli sa 85:79, potom Turci postižu četiri koša zaredom, a odluka o pobjedniku pala je 16 sekundi prije kraja produžetaka. Tada je Demetrios Nichols pogodio oba slobodna bacanja za 87:83 da bi potom Ivan Ramljak ukrao loptu gostima i slavlje je moglo početi.

Kod Cedevite fantastičan je bio Roko Leni Ukić s 27 poena, Nichols je dodao 20, a Cherry 15. Kod gostiju najviše je ubacio JaJuan Johnson (13).

U sljedećem kolu Cedevitu očekuje gostovanje kod MoraBanc Andorre 13. prosinca.