[VIDEO] Europa Liga: Ćaleta-Car sa Salzburgom srušio Marseille

Drugo kolo Europa Lige u skupinama G, I i K je donijelo jedno veliko iznenađenje u vidu domaće pobjede RB Salzburga nad Marseilleom. Pobjednički gol za austrijskog prvaka djelo je Dabbura u 73. minuti, a s ovom pobjedom je Salzburg preuzeo vrh skupine I. Utakmica je imala značajan doprinos Hrvata, budući da je Duje Ćaleta-Car odradio svih 90 minuta u srcu obrane Salzburga, a susret je sudio hrvatski sudac Ivan Bebek.

U drugom susretu iste grupe malo iznenađenje je napravila i turska ekipa Konyaspor koja je sa 2:1 pobijedila Vittoriju Guimaraes. Strijelci za domaćine su bili Araz i Milošević, a u redovima pobjedničke ekipe cijeli susret je odigrao hrvatski stoper Petar Filipović.

Skupina G je donijela novu pobjedu FCSB-a, odnosno Steaue koja je na gostovanju kod švicarskog Lugana preokrenula vodstvo domaćina i slavila rezultatom 1:2. Lugano je u vodstvo u 14. minuti doveo Bottani, a maksimalni učinak FCSB-a su osigurali Budescu i Maranhao u drugom poluvremenu. Prvi pratitelj Steaue u navedenoj grupi je postala Victorija Plzen koja je pobijedila Hapoel Beer Shevu sa 3:1.

Veliki favoriti Lazio i Nice su ostvarili očekivane domaće pobjede u skupini K. Nice je svladala nizozemski Vitesse sa 3:0 na krilima sjajnog Pleae, dok se Lazio lako obračunao sa Waregemom pobijedivši 2:0. Strijelci za rimsku ekipu su bili Caicedo i Immobile, te je potpuno jasno kako će međusobni dvoboji Lazija i Nice odlučivati o pobjedniku skupine K.